Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2015 15:43
SVĚTOVÝ POHÁR

Strachová má další bronz! Za deště zářila ve Slovinsku

Strachová
Zdroj: isifa.com

Lyžařka Šárka Strachová obsadila třetí místo ve slalomu Světového poháru v Mariboru.

Bronzovou medailistku z nedávného mistrovství světa porazily jen suverénní vítězka Mikaela Shiffrinová z USA a Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, která v součtu časů předčila českou reprezentantku o dvě setiny sekundy.

 

Strachové patřilo po prvním kole druhé místo. V druhém kole v deštivém počasí trať postupně měkla a zpomalovala, zejména ve spodní části, kde také česká slalomářka ztratila průběžné vedení z mezičasů. Se Zuzulovou prohrála o dvě setiny, devatenáctiletá mistryně světa Shiffrinová nakonec měla více než sekundový náskok, i když v druhém kole zajela až dvanáctý čas.

 

Strachová se v této sezoně SP probojovala na stupně vítězů podruhé, v kariéře celkově pojedenácté. V prosinci byla ve slalomu v Kühtai druhá.

 

Shiffrinová se po třináctém triumfu v SP dostala do čela slalomářského pořadí, dosud vedoucí Švédka Tina Hansdotterová na ni ztrácí 30 bodů. Strachová se dva slalomy před koncem ročníku posunula na páté místo. Celkově vede SP dál Slovinka Tina Mazeová, i když před domácími fanoušky nedokončila druhou jízdu.

 

Kateřina Pauláthová, která si v sobotním obřím slalomu připsala první body v sezoně, obsadila 50. místo. Na postupující třicítku ztratila téměř dvě vteřiny.

ČTK