Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 2. 2015
velká bojovnice

Spory s otcem i nádor. Strachová vše překonala a užívá si medaili

Zdroj: TV Nova

Nejlepší česká lyžařka Šárka Strachová se vrátila z mistrovství světa jako hrdinka a oznámila změny. V americkém Beaver Creeku zazářila, získala bronzovou medaili a rozhodla se oddálit plány na miminko. Jezdí skvěle, tak toho chce využít a pokračovat.

Moment, kdy Strachová vystoupila na stupně vítězů, jí vynahradil všechnu dřinu a odříkání za poslední roky. Na mistrovství světa získala ve slalomu už svou čtvrtou medaili. Sice bronzovou, ale pro ní tu nejcennější.

 

"Každá má svůj příběh, ale tahle bronzová, zatím čtvrtá, poslední, tak tam jsem zažívala úplně ty nejsilnější emoce," řekla Strachová.

 

Pro Strachovou to byl happy end jako ve filmu, cesta za touto medailí byla totiž plná překážek. Nejprve bouřlivý rozchod s otcem Petrem Záhrobským, který ji od malička trénoval a potom asi nejtěžší etapa jejího života, kdy před třemi lety doma v kuchyni zkolabovala a lékaři zjistili nádor na mozku. Šárka je ale bojovnice, zákeřnou nemoc zvládla a vrátila se na svahy.

 

"Byl to můj vnitřní pocit, že prostě ještě nemám končit, že prostě mám to ještě zkusit a pokračovat dál a byla to úžasná podpora okolí a hlavně mého manžela," uvedla Strachová.

 

Ta po olympiádě v Soči, kde skončila ve slalomu desátá, nebyla daleko od ukončení kariéry a už myslela na založení rodiny. Letošní úspěchy jí ale opět nakoply a chce dál závodit.
"Potvrzuji příští sezónu a ta další je velká výzva. Mistrovství světa ve svatém Mořici 2017. Určitě dokáži dohlédnout i do té další sezóny," má jasno.

 

Ve svatém Mořici by to byl už devátý světový šampionát Šárky Strachové a není snad lepší rozlučka s kariérou, než pátá medaile z mistrovství světa.

TN.cz