senzace parádní úspěch

SKVĚLE, ESTER! Dcera Janka Ledeckého je mistryní světa!

Ester Ledecká
Zdroj: Isifa / MAFRA / Michal Šula
Ester Ledecká
Téma:

Ester Ledecká už je možná slavnější než její táta! Česká snowboardistka vyhrála na světovém šampionátu v rakouském Kreichsbergu paralelní slalom a stala se mistryní světa!

Dosud posledními českými mistry světa v zimních sportech byli v roce 2007 běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a slalomářka Šárka Strachová (tehdy Záhrobská). "Já tomu pořád nemůžu uvěřit, je to skvělý a neuvěřitelný," řekla v cíli Ledecká. "Právě jsem si splnila sen. Můj děda byl mistr světa a já jsem nyní také," uvedla vnučka hokejisty Jana Klapáče.

 


Ledecká se pasovala do role favoritky začátkem ledna výhrou ve slalomu Světového poháru v Bad Gasteinu a na MS svoji formu potvrdila. V dopolední kvalifikaci měla druhý čas a díky tomu si mohla vybírat dráhu ve vyřazovacích jízdách.
 


Devatenáctiletá Ledecká jela suverénně i v osmifinále a o 12 let starší Japonku Tomoku Takeučiovou jasně vyřadila. V červených brankách stříbrnou olympijskou medailistku ze Soči v paralelním obřím slalomu porazila o 1,5 sekundy.


Ve čtvrtfinále se Ledecké zpočátku držela obhájkyně titulu Ruska Jekatěrina Tuděgeševová, která předtím vyřadila trojnásobnou vítězku Světového poháru Patrizii Kummerovou ze Švýcarska, ale Češka znovu v červené dráze byla v cíli dříve o 59 setin.


Semifinále přineslo nejvyrovnanější boj. V modré dráze stála domácí Marion Kreinerová a nakonec pro Ledeckou rozhodlo jen 24 setin. Zato ve finále bylo jasno už po pár metrech, neboť další Rakušanka Dujmovitsová brzy chybovala. Ledecká tak projela trať bez tlaku soupeřky a mohla se radovat z titulu."Neslyšela jsem ji za sebou, ale jela jsem naplno až do cíle. Už se mi totiž jednou stalo, že jsem také soupeřku neslyšela, trochu jsem zvolnila a ona mě pak dojela a vyhrála. Nechtěla jsem, aby se to opakovalo. Teď prožívám úžasné pocity, už mě bolí pusa od toho, jak se pořád usmívám," líčila Ledecká.


Na mistrovství světa může získat ještě jednu medaili. V pátek bude favoritkou také paralelního obřího slalomu. Předloni obě tyto disciplíny vyhrála na juniorském MS v Turecku.


V závodu mužů se Češi do vyřazovacích jízd nedostali. Viktor Brůžek a Martin Glajch vypadli už v první části kvalifikace.

 

Související témata:
TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:00 20:45

   Washington Capitals - Pittsburgh PenguinsPřímý přenos hokejového zápasu NHL (v přest.: NHL News - Premiéra)

   20:45

   Marek Hyka - Hlavou dolů (5)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Magazín Evropské ligy (9)

   21:35

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 18:55 20:55

   UFC Fight Night: Felder vs. Hooker

   20:55

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Girondins Bordeaux

   22:50

   Box: Wilder vs. Fury 2

   00:55

   UFC Reloaded (17)

   01:45

   Eintracht Frankfurt - Red Bull Salzburg

   09:00

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Reims

Celý Program