Sdruženáři si vyzkoušeli novinku. Vyhrál Lamy Chappuis

Francouzský lídr Světového poháru v severské kombinaci Jason Lamy Chappuis zvítězil v závodě na tratích v italském středisku Val di Fiemme. V závodě, který okořenila novinka s trestnými okruhy, za sebou nechal druhého Němce Björna Kircheisena a třetího Nora Mikko Koksliena.

V průběhu závodu se na čelních pozicích objevovali zejména výborní běžci, kteří zvolili taktiku co možná nejdéle setrvat s nejlepšími a na trestné okruhy se vydat až ve druhé polovině závodu.

I díky tomu se do popředí probili Kircheisen s Kokslienem, pro vítězství si však s pětivteřinovým náskokem dobruslil Francouz Lamy Chappuis. Kircheisen pak v těsném dojezdu porazil Koksliena o jedinou desetinu vteřiny.

Relativně dobře se dařilo také českým závodníkům. Pavel Churavý a Tomáš Slavík si sice neudrželi svá výhodná postavení po skokanské části soutěže, Churavý však projel cílem na patnáctém místě a na oslavu zvedl obě ruce nad hlavu.

Slavík nakonec skončil devatenáctý a také on zaznamenal své nejlepší umístění sezony. Miroslav Dvořák naopak potvrdil své běžecké kvality a z 32. místa po skoku poskočil na konečnou čtyřiadvacátou příčku.