Rakušané zase vyšli naprázdno! Sjezd v Kitbühelu vyhrál Ital Paris

Dominik Paris
Zdroj: isifa.com

Rakušané zase nevyhráli ve svém chrámu sjezdového lyžování, Kitzbühelu, slavný Hahnenkamm měl znovu překvapivého vítěze. Na trati Streif byl nejrychlejší Ital Dominik Paris (23), který teprve před koncem roku v Bormiu vyhrál svůj první závod Světového poháru.

Druhé místo v nejtěžším sjezdu na světě patřilo Kanaďanovi Eriku Guayovi, který na Parise ztratil 13 setin vteřiny, čest domácích barev zachraňoval třetím místěm Hannes Reichelt, který zůstal o 36 setin zpět.

1
/
7
Kitzbühel 2013 - 3

Třiadvacetiletý Paris, pro něhož je to teprve třetí umístění na pódiu v seriálu, je novým lídrem pořadí sjezdu. Má o šest bodů víc než Nor Aksel Lund Svindal, který v Kitzbühelu vyhrál dva ze tří tréninků, ale v závodě skončil až desátý.

Paris navázal na triumf svého slavného krajana Kristiana Ghediny, který Hahnenkamm vyhrál v roce 1998. Zato Rakušané čekají na domácí triumf dlouhých sedm let.

Pro klasickou kitzbühelskou kombinaci sobotního sjezdu a nedělního slalomu si nejlepší pozici vytvořil Chorvat Ivica Kostelič před Francouzem Alexisem Pinturaultem.

„Je to největší úspěch mojí kariéry. Splnil se mi sen každého lyžaře. Dlouho jsem tomu nemohl uvěřit,“ prohlásil Paris.
V minulých pěti letech vládli na Streifu Švýcaři, z toho čtyřikrát vyhrál Didier Cuche. Tentokrát se ani jeden z nich nedostal do první desítky.

Ani tentokrát se závod na nejtěžší trati světa neobešel bez pádů. Peter Fill, Johan Clarey i Marvin Van Heek však dopadli dobře, k žádnému vážnému zranění nedošlo.

SP Kitzbühel (Rak.) – sjezd: 1. Paris (It) 1:57,56, 2. Guay (Kan.) +0,13 s, 3. Reichelt (Rak.) +0,36, 4. Šporn (Slovin.) +0,58, 5. Poisson (Fr.) +0,60.