Radek Čermák skončil ve Světovém poháru v rychlostním lyžování šestý

Radek Čermák
Zdroj: Facebook official

Radek Čermák skončil ve Světovém poháru rychlostních lyžařů na šestém místě, v posledním závodu seriálu se umístil ve švédském Salenu pátý.

Sezonu zakončí už jen mistrovství světa ve Verbier, keré se do klasifikace SP nepočítá.

V Salenu to bylo nakonec páté místo, ale jen o kousek, je to škoda. Trať byl rozmlácená, samá voda a dole se nedalo ani zabrzdit. Takže jsem si tam ustlal do sítě, ale ještě sem to ustál. Závod byl dost na hraně, hlavně první den, kdy byla velká mlha, viditelnost snad na 20 metrů a hurá dolů," líčí Čermák.

Světový pohár je nakonec o dva závody kratší, neboť ve Vars se utrhla lavina a zničila trať. "Je to zrušené a je to škoda, ten svah má parametry na to, aby tam by padnul český rekord," říká Čermák, jehož osobním maximem je 214,55 km/hod.

Čermák dokončil sezonu na šestém místě Světového poháru a na blížící se mistrovství světa by chtěl zaútočit na stupně vítězů. Vítězem letošního ročníku se stal světový rekordman Simone Origone. "Nebyl jsem v Kanadě na prvních dvou závodech, takže i tak je šesté místo super umístění," říká. "Ve Verbier pojedu jak život. A pak jestli bude sníh a otevřou i závod Masters z rampy a tak by snad byla šance na rekord," přemýšlí Radek Čermák.

Celkové pořadí SP 2011 v rychlostním lyžování: 1. S. Origone 520 bodů, 2. I. Origone (oba It.) 432, 3. Jansson (Švéd.) 242, 4. Montes (Fr.) 220, 5. Devenes (Švýc.) 193, 6. ČERMÁK (ČR) 185, ... 8. ŠTĚRBA (ČR) 112.