Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Parta kolem Sáblíková se rozrůstá. Světový pohár pojede i trio mužů

Martina Sáblíková
Zdroj: Mediafax
Martina Sáblíková a její kolegové stále nemají kde trénovat.

Světový pohár v rychlobruslení začne za dva týdny v ruském Čeljabinsku, limity pro start splnili kromě Martiny Sáblíkové a Karolíny Erbanové také Zdeněk Haselberger, Pavel Kulma a Milan Sáblík.

Dvojnásobnou olympijskou vítězku Sáblíkovou čeká už sedmá sezona, trojice mužů si start v elitní soutěži vybojovala minulý víkend na závodech v kanadském Calgary.
 
Nedávní junioři Zdeněk Haselberger, Pavel Kulma a Milan Sáblík jsou nyní věkem už muži a za dva týdny v ruském Čeljabinsku vstoupí do seriálu Světového poháru v individuálních disciplínách i týmovém stíhacím závodě.
 
"Kluci během letních tréninků viditelně dřeli víc než dřív. A já jsem zariskoval a poslal jsem je samotné na závody do Kanady, kde se v nadmořské výšce více než kilometr rychlobruslí přece jen rychleji, než na všech drahách v Evropě,“ vysvětlil trenér Petr Novák.
 
Před nadcházející zimou Novák tým rozšířil, juniorka Nikol Zdráhalová útočí na limit pro start na olympijských hrách mládeže. Do německého Erfurtu, dějiště víkendového prvního závodu juniorského Světového poháru, odjede Petr Novák nejen s Nikol Zdráhalovou a Karolínou Erbanovou, ale také s Martinou Sáblíkovou.
 
Dvojnásobná olympijská vítězka bude působit v roli asistentky trenéra a současně využije každé příležitosti, aby se mohla objevit na ledě. Zkušenější devatenáctiletá Erbanová může startovat v juniorských i seniorských Světových pohárech, patnáctiletá Zdráhalová je úplným nováčkem.
 
K tomu, aby mohla reprezentovat Česko v lednu v Innsbrucku na olympijských hrách mládeže, kam jí misto vybojovala v minulé sezoně právě Erbanová, potřebuje odmazat z času na 1500 metrů přibližně vteřinu.
 
Novák čeká dobré výkony nejen od čtyřiadvacetileté Sáblíkové a čtyřnásobné juniorské mistryně světa Erbanové, výsledkový pokrok si slibuje i od nově složené desítky dalších svěřenců. Rychlobruslaře však stále trápí, že doma nemají ani jeden ledový ovál.
 
"Představuji si, jak by teď asi reagovali tenisoví funkcionáři, kdyby se po úspěchu v Moskvě vrátila Petra Kvitová dnes k přípravě před dalším turnajem domů a nenašla v naší zemi jediný tenisový kurt, jen tréninkovou zeď,“ srovnává Novák.
 
"Já dnes odvezu na led do Erfurtu tři závodnice k premiéře juniorského Světového poháru, který bude o víkendu. A ostatním, co zůstávají doma, musím říct: nazujte tlusté ponožky a trénujte v pokoji, hoblujte dřevěné prkno! Jako Sáblíková… Než zase společně odjedeme na zahraniční led…,“ dodal trenér.
 
Světový pohár juniorů začne o víkendu v německém Erfurtu, elita dospělých bude o první body bojovat 18. - 20. listopadu v ruském Čeljabinsku.
 
Termínová listina rychlobruslařů 2011/2012
6. – 8. 1. - Budapešť (Maď.) - ME ve vícebojích
28. – 29. 1. - Calgary (Kan.) - MS na sprinterských tratích
22. – 25. 3. - Heerenveen (Niz.) - MS na jednotlivých tratích
SP seniorů:
18. – 20. 11. - Čeljabinsk (Rus.)
25. – 27. 11. - Astana (Kaz.)
2. – 4. 12. - Heerenveen (Niz.)
21. – 22. 1. - Salt Lake City (USA)
11. – 12. 2. - Hamar (Nor.)
2. – 4. 3. - Heerenveen (Niz.)
9. – 11. 3. - Berlín (Něm.) - finále
SP juniorů:
12. – 13. 11. - Erfurt (Něm.)
18. – 19. 11. - Bjugn (Nor.)
28. – 29. 1. - Collalbo (It.)
2. – 4. 3. - Obihiro (Jap.) - současně MS juniorských kategorií
9. – 10. 3. - Obihiro (Jap.) - finále

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 16:30

   Cape Epic 2019 - Best of women

   16:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

   17:00

   FK Jablonec - Stade Rennes

   18:45

   NHL – akce měsíce

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech One Tour (1)

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:25

   UFC Connected (4)

   16:25

   UFC Profiles in Combat (1)

   16:50

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   18:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   18:45

   Rychlá kola (6)

Celý Program