Neunerová si na MS biatlonistek v Ruhpoldingu dojela pro zlato ve sprintu

Němka Magdalena Neunerová vyhrála v sobotu na domácí půdě v Ruhpoldingu sprint na 7,5 kilometru a získala titul mistryně světa. Stříbro vybojovala Darja Domračevová z Běloruska, bronz patří Vitě Semerenkové z Ukrajiny.

Pětadvacetiletá Neunerová, která ohlásila konec kariéry a v Ruhpoldingu absolvuje svoje poslední mistrovství světa, zvládla suverénně střelbu vleže i vestoje a v cíli byla o patnáct vteřin rychlejší než Domračevová, Semerenková na ni ztratila 37,6 sekundy. Bezchybnou střelbou se mohlo pochlubit prvních pět biatlonistek v cíli.

Neunerová získala už druhou medaili na šampionátu, ve čtvrtek byla členkou bronzové německé smíšené štafety.

Nejlepší z českých biatlonistek byla Veronika Vítková na pětadvacátém místě, na které ji odsunuly zejména tři trestné okruhy. Do nedělního stíhacího závodu postoupila jako jediná z Češek a vyběhne se ztrátou dvou minut a čtrnácti vteřin.

MS Ruhpolding (Něm.)

Sprint (7,5 km): 1. Neunerová (Něm.) 21:07,0, 2. Domračevová (Běl.) 21:22,2 (0), 3. Semerenková (Ukr.) 21:44,6 (0), 4. Ekholmová (Švéd.) 21:51,9 (0), 5. Brunetová (Fr.) 21:53,7 (0), 6. Bergerová (Nor.)21:59,4 (1), 7. Slepcovová (Rus.) 22:10,5 (0), 8. Viljuchinová (Rus.) 22:12,3 (0), 9. Dorinová - Habertová (Fr.) 22:20,5 (1), 10. Kuzminová (SR) 22:26,8 (2), ... 25. VÍTKOVÁ 23:21.5 (3), 70. ZVAŘIČOVÁ 25:07,9 (3), 73. LANDOVÁ 25:19, 3 (2), 85. TOMEŠOVÁ (všechny ČR) 25:47,7 (5).