KONEC VÁLKY ZPRONEVĚŘIL 10 MILIONŮ

Lyžařka Strachová stáhla žalobu na otce, hrozilo mu 10 let

Téma:

Válka lyžařky Šárky Strachové o peníze s jejím otcem končí. Tedy alespoň částečně. Bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru vzala zpět svůj souhlas s trestním stíháním otce. Strachová to oznámila na sociální síti a Televizi Nova se podařilo získat její exkluzivní vyjádření.

Soud s jejím otcem Petrem Záhrobským s největší pravděpodobností nebude. Zpronevěřit přitom měl téměř deset milionů a jeho dcera už peníze zřejmě nikdy neuvidí. Za zpronevěru hrozilo otci lyžařky až deset let za mřížemi. Už se toho ale bát nemusí.
 

"V pátek jsem dala souhlas se zastavením trestního stíhání mého otce. Dozvěděla jsem se, že šance, že můj otec půjde na pět až deset let do vězení, je velmi vysoká," uvedla Strachová.
 

Její otec byl koncem června obžalován ze zpronevěry téměř 10 milionů korun a případ teď měl začít řešit Městský soud v Praze. Teď mu už nic nehrozí.
 

Chtěli jsme vědět, co na krok své dcery říká. Celý den ale nezvedal telefon. Dceru trénoval od mala, pak se ale rozešli ve zlém a dohromady je nedala ani zákeřná nemoc. Předloni Šárce lékaři objevili nádor na mozku a vůbec nebylo jisté, jestli ještě někdy bude závodit.
 

Na svahy se ale vrátila. Ovšem vztahy s otcem zůstaly na bodu mrazu. "Možnost, že se to nějak dá dohromady, tam není absolutně žádná. Já bych byla velmi ráda, kdyby mi můj otec už dal pokoj," řekla Strachová v dubnu loňského roku.
 

Klid v rodině ji teď stál téměř deset milionů. Jde hlavně o peníze, které Šárka vydělala na závodech mezi roky 2007 a 2009. "Svému otci jsem odpustila a veškeré zklamání a vztek, které jsem kdysi cítila, jsou pryč. Rozhodla jsem se tuto kapitolu uzavřít a energii, kterou jsem tím strávila, směřovat jiným směrem," dodala Strachová. Přesto, že lyžařka udělala pořádně vstřícný krok, velké rodinné smíření se nekoná.
 

TV Nova

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program