Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.1. 2012 21:17

Krasobruslaři skončili těsně pod stupni vítězů. Březina byl čtvrtý, Verner pátý

Rus Jevgenij Pljuščenko vyhrál v sobotu na mistrovství Evropy krasobruslařů v britském Sheffieldu soutěž mužů před svým krajanem Arturem Gačinským a Florentem Amodiem z Francie. Michal Březina skončil čtvrtý, Tomáš Verner obsadil páté místo.

Pljuščenko, druhý po krátkém programu, skočil hned v úvodu své jízdy čtverný toeloop, ačkoli předtím tvrdil, že mu to jeho zraněné koleno nedovolí, a volnou jízdu vyhrál. Gačinskij zajel druhou nejlepší volnou a obhájce titulu Amodio, pátý po krátkém programu, byl třetí nejlepší.
 

Devětadvacetiletý Pljuščenko se stal mistrem Evropy posedmé v kariéře, za svou volnou jízdu dostal osobní bodové maximu 176,52 bodu. I jeho celkový bodový zisk 261,23 bodu je lepší než jeho osobní rekord z olympiády v Turíně.
 
"Jsem na sebe pyšný. Když jsem zdravý, umím bruslit ještě lépe. Mým snem je závodit na olympiádě v Soči a samozřejmě bych tam chtěl získat medaili," uvedl podle agentury Reuters Pljuščenko, který v Sheffieldu oznámil, že vynechá letošní mistrovství světa, protože hodlá podstoupit operaci kolena.
 
Majitel tří evropských cenných kovů Verner nastupoval do volné jízdy ze třetího místa, Březina byl šestý. Oba Češi skočili dotočený čtverný toeloop, ale oba po něm upadli. Vernerova jízda byla hodnocena jako šestá, Březinova jako čtvrtá nejlepší.
 
"Po jízdě jsem byl zklamaný, ale trochu mě z toho dostal můj trenér. Promluvil mi do duše, že o žádný propadák nešlo," uvedl Verner na webových stránkách společnosti, které jej zastupuje.
 
"Po té letošní přípravě, která díky vyhřezlé plotýnce a nataženým kolenním vazům nebyla vůbec ideální, to podle něj vůbec nebylo špatné. Až na dva nevydařené prvky jsem to zvládnul, a to můžeme za šest týdnů do mistrovství světa ještě vylepšit. Navíc čtvrté a páté místo je pro české krasobruslení určitě výborným výsledkem, nemáme se s Michalem Březinou za co stydět," má jasno Verner, který se cítil i na stříbrnou medaili.
 
"Na stříbro jsem zde opravdu měl, ale o prvním místě nebylo pochyb, Pljuščenko nám zase ukázal, jak se závodí," pochválil Verner ruského krasobruslaře. "Všichni se před ním musíme hluboce uklonit. Přijel, zajezdil, sebral zlato a zase odjel. Je to pro nás další varování, abychom s tím něco udělali," uvedl mistr Evropy z roku 2008.
 
ME Sheffield (Brit.) - muži:
1. Pljuščenko (Rus.) 261,23, 2. Gačinskij (Rus.) 246,27, 3. Amodio (Fr.) 234,18, 4. BŘEZINA 229,30, 5. VERNER (oba ČR) 225,36.

 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:40 18:20

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   18:20

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   19:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

 • Nova Sport 2

  • 17:00 19:00

   NHL: Boston Bruins - Columbus Blue Jackets

   19:00

   Off-road Maraton (1)

   19:20

   Truck Racing Magazine (2)

   19:40

   Magazín NBA Action (30)

   20:10

   Ligue 1 Preview (34)

   20:40

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Olympique Lyon

Celý Program