Králem letošního snowboardového Burton Špindl Spring Sessions je Tuzar

Burton Špindl Spring Sessions - 3
Zdroj: Oficiální zdroj

Tomáš Tuzar ovládl letošní Burton Špindl Spring Sessions, jednoho z nejlepších a nejuniverzálnějších českých snowboardistů ocenila odborná porota za výkony ve všech soutěžních dnech.

V nedělním programu přitom Tuzar, přítel snowboardkrosařky Evy Samkové, nebyl úplně nejlepší. Vítězství v každoročním vrcholu akce, závěrečné Corner session, mu ve dvou rozdílných disciplínách vyfoukli Jan Nečas a Jan Zajíc. Ten první vyhrál "best air", ten druhý disciplínu "best trick", a oba si po zásluze rozdělili částkou 50 000 korun od partnera závodů, České Pojišťovny.

Burton Špindl Spring Sessions - řádění na snowboardech

1
/
11
Zdroj: Oficiální zdroj
Burton Špindl Spring Sessions - 1

O víkendu se na horách ochladilo a sníh ztvrdnul. Jezdilo se tak rychleji, a proto byly k vidění dlouhé a vysoké skoky. V nich Nečas a Zajíc přeskákali i skvělého Fina Hanse Kestilu, který ze Špindlerova Mlýna, oděného přes víkend v mexickém stylu do sombrer, ponč a černých knírů, odjíždí s titulem druhého nejlepšího jezdce.
 

Programem celé akce zahýbal v sobotu vítr dosahující v nárazech rychlosti až 130 km/h, závěrečné soutěže se proto musely přesunout na neděli a jezdci alespoň mohli nabrat síly. "Silný nárazový vítr je pro freestyle snowboardové ridery jedním z úhlavních nepřátel. Pokud se jezdci při skoku změní směr a rychlost větru, je to pro něho velmi nebezpečné. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli přesunout tento nejdůležitější contest na neděli," uvedl hlavní organizátor Petr Najman.

V poslední den snowboardové události bylo už od rána jasné, že rozhodnutí o přesunu závěrečné disciplíny na neděli bylo správné. Počasí se umoudřilo, přibližně deset centimetrů čerstvého sněhu stačily pracovní čety zpracovat, a tak mohla být Česká Pojišťovna Corner Session odstartována přesně podle plánu. Do areálu dorazili včas i jezdci a diváci, a to i přesto, že se jich v sobotu večer na koncertu Monkey Business, PSH a Vladimira 518 s Terezou Černochovou sešlo více než třináct stovek.
 

Snowboardisté mysleli i na charitu. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc předal ředitelce Dětského domova Vrchlabí částku 20 000 korun, které se ve Špindlu vybraly nákupem mexického jídla. O pořádné porce burritos a quesadilly se staral stánek Pepito´s. A protože všem na fiestě chutnalo, vybrala se při nákupu mexického jídla slušná částka. Tím ale dárkový den pro děti neskončil, partneři akce si toho pro ně připravili daleko víc. Slavnostní akce se zúčastnili i ředitel Skiareálu Jiří Beran a starosta města Špindlerův Mlýn Vladimír Starucha, aby předali ředitelce domova dary od společností Snowparkdesign, Skiareál Špindlerův Mlýn, Burton, KAD Vrchlabí a Impromat. Ten dětem věnoval krásný nový notebook, který jim předal výkonný ředitel firmy Impromat Svatopluk Březík.

O prvenství Čecha Tomáše Tuzara rozhodli v šestém ročníku Burton Špindl Spring Sessions, kde se hodnotí celkový přístup jezdce, styl a kreativita, přítomní novináři, organizátoři a lidé z profesionální snowboardové scény.
 

Burton Špindl Spring Sessions 2012 - Špindlerův Mlýn
Best Rider:
1. Tomáš Tuzar, 2. Hans Kestila, 3. Roman Dlauhý
Best Girl: Diana Augustýnová
Best Kid: Miki Pajer
 

Česká pojišťovna corner session:
Best Air: Jan Nečas
Best Trick: Jan Zajíc
 

Skullcandy Big Air Fortune: 1. Hans Kestila, 2. Tuomas Alapieti, 3. Tomáš Tuzar

Oficiální zdroj

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   15:05 16:55
   16:55

   Czech rally 2020 (1)

   17:20

   Rychlá kola (7)

   17:45

   Hokej: Jaroslav Pouzar - 1.český vítěz Stanley Cupu

   18:05

   NHL Classic games: Chicago Black Hawks - Edmonton OilersVítezný gól Jaroslava Pouzara ve Finále Konference Clarence Campbella (3.5.1983)

   19:50

   Element (417)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   15:00 16:50
   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:45

   Nova Cup - Most

   19:00

   NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   20:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

Celý program