Nejlepší výkon v letošním roce

Koudelka v Polsku na osmém místě. Zvítězil domácí Stoch

Koudelka
Zdroj: isifa.com

Nejlepšího umístění od konce loňského kalendářního roku dosáhl skokan na lyžích Roman Koudelka. V závodě v polském Zakopanem skončil na osmém místě. Všechny předčil domácí Kamil Stoch.

Od závodu v Oberstdorfu dva dny před koncem roku, kde skončil sedmý, se Roman Koudelka marně snažil dosáhnout v individuálním závodě na jednociferné umístění. Povedlo se mu to až v klání v polském středisku Zakopane.

Koudelka v prvním kole doskočil na 128 metrů, což mu vyneslo sedmou příčku po polovině závodu. Do něj se probojovali celkem tři čeští skokané. Antonínu Hájkovi a Janu Maturovi se však jejich pokusy příliš nepovedly, dolétli na 118,5 respektive 112 metrů, a do druhého kola neprošli.

Český prapor tak držel pouze pětadvacetiletý rodák z Turnova. Napodruhé předvedl skok o dva metry kratší a v pořadí klesl o jedno místo. Z padesátičlenného startovního pole byl nejlepší domácí skokan Kamil Stoch před vedoucím závodníkem světového poháru Stefanem Kraftem z Rakouska. Třetí příčku obsadil Němec Severin Freund.

Skoky na lyžích - Zakopane: 1. Stoch (Pol.) 276,2 bodu (134+133 metrů), 2. Kraft (Rak.) 273,9 (133+133,5), 3. Freund (Něm.) 267,1 (131+133) ... 8. Koudelka 244,1 (128+126) ... 39. Hájek 99,8 (118,5), 42. Matura 93,3 (112).

• 18:00 18:20