Publikováno 2. 3. 2011

Kanaďané Kershaw a Harvey vyhráli na MS lyžařů sprint dvojic

Kanaďané Devon Kershaw a Alex Harvey vybojovali ve středu na mistrovství světa v klasickém lyžování v norském Oslo zlaté medaile v týmovém sprintu klasickou technikou, když ve finiši těsně předčili domácí Nory, pro bronz si doběhli Rusové.

Kanaďané se do poloviny závodu drželi mírně vzadu, v čele naopak excelovali domácí Norové Petter Northug a Ola Vigen Hattestad. Na předposledním úseku roztrhal startovní pole Fin Sami Jauhojärvi, Devon Kershaw jeho nástup zachytil, odpadla naopak švédská štafeta, kteá patřila k favoritům.

V závěrečné fázi závodu dostihli finského finišmana Villeho Nousiainena Nor Hattestad a Kanaďan Harvey a společně finišovali do cíle, kde byl o dvě setiny vteřiny rychlejší Kanaďan. Nousiainen doběhl pátý, favorizovaní Švédové Jesper Modin a Emil Jönsson skončili až sedmí.

Petr Novák s Dušanem Kožíškem do finále nepostoupili, v rozjížďce dojeli sedmí.

MS v klasickém lyžování - Oslo (Nor.)
Sprint dvojic klasickou technikou: 1. Kanada (Kershaw, Harvey) 19:10,0, 2. Norsko (Northug, Hattestad) + 0,2, 3. Rusko (Panžinskij, Krjukov) + 0,5, 4. Německo (Filbrich, Tscharnke) + 0,9, 5. Finsko (Jauhojärvi, Nousiainen) + 1,1.