Kanaďan ze Šumperka vyhrál sjezd v Chamonix

Kanaďan Jan Hudec vyhrál ve francouzském Chamonix sjezd Světového poháru alpských lyžařů. Rodák ze Šumperka byl o 53 setin vteřiny rychlejší než druhý Rakušan Romed Baumann, třetí místo obsadil další Kanaďan Erik Guay.

 

Třicetiletý Hudec, vicemistr světa z Aare 2007, vyhrál závod Světového poháru podruhé v kariéře, poprvé triumfoval v listopadu 2007 na domácí půdě v Lake Louise.
 
Vítěz pátečního závodu, který byl náhradou za sjezd zrušený ve Val Gardeně, Klaus Kröll z Rakouska skončil šestý, sedmé místo obsadil lídr disciplíny Didier Cuche ze Švýcarska. Překvapením závodu byl Kanaďan Benjamin Thomsen, který se startovním číslem 50 zajel pátý nejrychlejší čas.
 
Kryštof Krýzl, který se připravuje na nedělní superkombinaci, ztratil na Hudce 6,19 vteřiny a obsadil 56. pozici.
 
SP Chamonix (Fr.) - sjezd:
1. Hudec (Kan.) 2:03,25, 2. Baumann (Rak.) 2:03,78, 3. Guay (Kan.) 2:03,88, 4. Feuz (Švýc.) 2:04,00, 5. Thomsen (Kan.) 2:04,28, 6. Kröll (Rak.) 2:04,33, 7. Cuche (Švýc.) 2:04,36, 8. Miller (USA) 2:04,44, 9. Clarey (Fr.) 2:04,49, 10. Sporn (Slovin.) 2:04,53, ... 56. KRÝZL (ČR) 2:09,44.
 
SP celkově:
1. Kostelič (Chorv.) 905, 2. Hirscher (Rak.) 825, 3. Feuz (Švýc.) 733, 4. Cuche (Švýc.) 639, 5. Svindal (Nor.) 581, ... 66. KRÝZL 65, 110. TREJBAL (oba ČR) 15.
 
SP ve sjezdu:
1. Cuche (Švýc.) 473, 2. Kröll (Rak.) 437, 3. Feuz (Švýc.) 368, 4. Miller (USA) 333, 5. Baumann (Rak.) 318.

 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
  • Nova Sport 1

    • Ranní sportovní noviny

      09:00 09:05
      09:05

      NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

      11:00

      Ranní sportovní noviny

      11:05

      Ragby: Skotsko - Francie

      12:50

      Element (415)

      13:00

      Polední sportovní noviny

  • Nova Sport 2

    • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

      09:00 10:50
      10:50

      Magazín Evropské ligy (17)

      11:45

      UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

      12:35

      Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

      13:00

      NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

      14:45

      UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program