Rozhodla až cílová kamera

I muži zazářili! Šlesingr skončil v biatlonovém dramatu třetí

Šlesingr
Zdroj: isifa.com
Téma:

Po úspěchu žen v závodě s hromadným startem si skvělá umístění připsali i muži. V napínavém závodě musela o vítězi rozhodnout až cílová fotografie. Michalu Šlesingrovi nakonec přisoudila výborné třetí místo. Ondřej Moravec skončil dvanáctý.

Poslední biatlonový závod v Ruhpoldingu připravil fanouškům obrovské drama. Hranici cíle totiž téměř současně protnuli hned tři závodníci. Až záběr kamery rozhodl o tom, že vítězství zůstane díky Simonu Schemppovi v Německu, druhé místo obsadil francouzský závodník Quentin Fillon Maillet, na skvělé třetí příčce skončil český biatlonista Michal Šlesingr.

Jednatřicetiletý závodník se mohl opřít o skvělou střelbu. Ani na jednom ze čtyř stanovišť nechyboval a postupně se prokousával pořadím dopředu. Z první desítky na chvíli vypadl pouze po druhé položce vestoje. Třetí střelba jej však poslala na sedmou příčku a po celkově dvacátém výstřelu byl dokonce čtvrtý.

Z posledního stanoviště vyjížděla nejrychleji pětice Schempp, Fillon Maillet, Svendsen, Šlesingr a Björndalen. Všech pět „vlčáků“ se s minimálními odstupy vřítilo i do cílové rovinky. Jako první odpadl norský matador Björndalen, pár metrů před cílem se se čtvrtým místem smířil jeho reprezentační kolega Svendsen.

Zbývající trojka ale projela cílem, aniž by bylo pouhým okem rozpoznatelné, který ze závodníků protnul cílovou linii první. Technika nakonec rozhodla o německém vítězství, Šlesingr mohl slavit bronz.

Uspěl i druhý český zástupce Ondřej Moravec, který obsadil dvanácté místo. O ještě lepší umístění ho připravily dvě střelecké nepřesnosti.

Biatlon - závod s hromadným startem (Ruhpolding): 1. Schempp (Něm.) 35:42,8 (0 trestných okruhů), 2. Fillon Maillet (Fr.), 3. Šlesingr oba stejný čas (oba 0) ... 12. Moravec +26,7 (2)

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • FCSB - FC Slovan Liberec

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program