Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video foto po ošetření

Sjezd Ondřeje Banka skončil šíleným pádem! Takhle dopadl

Ondřej Bank po pádu
Zdroj: facebook.com

Český sjezdař Ondřej Bank skončil na mistrovství světa v Beaver Creeku v šíleném pádu. Na posledním skoku ztratil kontrolu a po několika nekontrolovatelných kotrmelcích doklouzal za cílovou čáru. Závod byl na několik minut přerušen.

Ondřej Bank má po těžkém pádu v kombinačním sjezdu na mistrovství světa v Beaver Creeku otřes mozku a tržné rány v obličeji, ale jinak by měl být v pořádku. ČTK to řekl jeho kouč Tomáš Bank. Sedmý muž ze sobotního sjezdu na MS už podstoupil všechna vyšetření, která neprokázala žádné vážnější zranění.
 

 

Kolem českého závodníka, který patřil k hlavním favoritům, se v cílovém prostoru seběhli zdravotníci. Kamery ale už záznam pádu českého sjezdaře neukázaly. Možná proto, že se jednalo o opravdu drastické záběry.Ondřej Bank se přitom o den dříve postaral sedmým místem o nejlepší výsledek českého lyžaře ve sjezdu v historii. Sobotní závod bral kromě jiného i jako velmi dobrý a nadějný trénink na nedělní sjezd do kombinace, kde měl největší šanci na medaili. V aktuální sezoně byl v této disciplíně v Kitzbühelu třetí.

Ondřej Bank po pádu
Zdroj: facebook.com


Při nedělním sjezdu do kombinace jel opravdu na risk, na třetím mezičase byl dokonce na třetím místě a prostřední sektor trati zajel nejrychleji. Před posledním skokem ale přišla osudová chyba. V jedné z posledních zatáček přišel o lyži, která se mu zařízla do sněhu...


PSALI JSME:


V šoku byli i diváci, kteří v cílovém prostoru sledovali snažení lékařů. Ondřeje Banka nakonec odvezl skútr záchranářů. Podle posledních zpráv by měl mít český lyžař zejména vážná zranění obličeje a otřes mozku. Končetiny by naopak neměly být zlomené. Lékaři uvedli, že český lyžař byl při vědomí a mluvil s nimi. Po prvním ošetření v lékařském středisku přímo na svahu sjezdovky byl transportován do nemocnice ve Vailu.


"Je na vyšetření, je při vědomí. Dobré znamení je, co jsme slyšeli z vysílaček, že hýbe nohama. Na další informace si musíme počkat. Ale nevypadá to tak špatně,"
nechal se slyšet pro rakouskou televizi Ital Daniel Fahrner, trenér dalšího českého lyžaře Kryštofa Krýzla.


O tom, že Bank jel opravdu velmi dobrý sjezd, svědčí i jeho umístění ve výsledkové listině. Navzdory pádu byl klasifikován, protože proťal cílovou čáru, a zaostal jen 2 sekundy a 74 setin za nejrychlejším Kjetilem Jansrudem z Norska. Nechal za sebou taková jména, jako Marcel Hirscher nebo Ivica Kostelič. Pokud by byl zdravý, mohl absolvovat i druhou část závodu - slalom. To však není vůbec pravděpodobné.


GALERIE: Pád Ondřeje Banka na MS ve Vailu

1
/
11
Zdroj: isifa.com
Pád Ondřeje Banka na MS va Vailu - 1


Ondřej Bank měl po celou kariéru mnoho zdravotních problémů. Už na začátku kariéry měl potíže s koleny, s nimiž byl už před jedenácti lety na operaci. Další zákrok podstoupil po OH v Turíně 2006, a když už se vracel do špičky, přišel sjezd v Kitzbühelu 2008, kde si na posledním skoku přivodil otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti, z níž se léčil rok a půl. Pak si dvakrát zlomil prst na ruce.


Vzkazy pro Ondřeje Banka

1
/
3
Zdroj: Twitter
Vzkazy fanoušků Ondřejovi Bankovi


Na MS v Ga-Pa 2011 se vrátil pátým místem v kombinaci, jenomže to jaro si nejspíš z Thajska přivezl záhadnou nemoc, která představovala zatím nejvážnější zdravotní trable. Měsíce ležel v nemocnici, zhubl o 15 kilogramů a lékaři nevěděli, co s ním. Bankovo tělo kolabovalo, lékaři později přiznali, že už byl vlastně skoro na smrtelné posteli. A pak si po návratu na svahy zlomil čelist, vykloubil rameno a opět poranil koleno.


Ondřej Bank na MS ve Vailu
Zdroj: Twitter Ondřej Bank na MS ve Vailu


Nyní už byl rok a půl zcela zdráv a na jeho výkonnosti se to projevilo. Na OH v Soči bylo loni devátý v super-G, sedmý v superkombinaci a pátý v obřím slalomu.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Cowboy vs. Gaethje

   15:05

   Slovak Championship Open

   16:10

   Tour de Mont Blanc

   16:40

   Evropská liga 2019

   17:40

   Magazín Evropské ligy (1)

   18:30

   Studio Evropské ligy

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Chicago Fire - FC Dallas

   14:40

   Major League Soccer Highlights (28)

   15:05

   Evropská liga 2019

   16:05

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   16:35

   UFC Unleashed (6)

   17:25

   UFC Unleashed (7)

Celý Program