Francouz Lamy Chappuis vyhrál na MS závod v severské kombinaci, Slavík doběhl sedmý

Francouz Jason Lamy Chappuis vyhrál ve středu na mistrovství světa lyžařů - klasiků v norském Oslu závod v severské kombinaci na velkém můstku před německou dvojicí Johannes Rydzek a Eric Frenzel.

Tomáš Slavík, který byl po skoku jedenáctý, doběhl do cíle jako sedmý.

Lídr Světového poháru Jason Lamy Chappuis hned v úvodu desetikilometrové tratě dojel šestivteřinovou ztrátu na vedoucího Nora Haavarda Klemetsena, jeli pak společně s Rakušanem Wilhelmem Deniflem, který byl po skokanské části třeti. Po třech kilometrech Denifl odpadl, v polovině trati začal ztrácet i Klemetsen. Zezadu se ovšem blížila spolupracující německá dvojice, která oba odpadlíky předjela a pomalu stahovala původně víc než třicetivteřinový náskok vedoucího Lamy Chappuise. Francouz však jel tak, jak potřeboval, a v cíli byl o 6,7 vteřiny dříve než Rydzek, který v samém závěru přespurtoval svého reprezentačního kolegu.

Tomáš Slavík se po celý závod pohyboval v silné skupině, která dojela do cíle necelou minutu po vítězi, Miroslav Dvořák skončil dvacátý, Pavel Churavý sedmatřicátý. Aleš Vodseďálek, po skoku čtyřicátý třetí, do běžecké části závodu nenastoupil, stejně jako Nor Magnus Moan nebo Němec Björn Kircheisen.

Rydzek si pro stříbrnou medaili dojel z pátého místa po skoku, Frenzel, vítěz závodu na středním můstku, byl po skokanské části šestý.

MS v klasickém lyžování - Oslo (Nor.)
Severská kombinace (HS 134/10 km volně): 1. Lamy Chappuis (Fr.) 25:31,6, 2. Rydzek (Něm.) + 6,7, 3. Frenzel (Něm.) + 7,0, 4. Klemetsen (Nor.) + 37,6, 5. Lodwick (USA) + 38,8, 6. Demong (USA) + 49,3, 7. SLAVÍK (ČR) + 51,9, 8. Runggaldier (It.) + 59,2, 9. Braud (Fr.) + 1:02,7, 10. Stecher (Rak.) + 1:08,3, ... 20. DVOŘÁK + 1:53,2, 37. CHURAVÝ (všichni ČR) + 3:53,8.