SNOWBOARDOVÁ SHOW

Burton Špindl Spring Sessions ovládl talentovaný Dan Paulíček

Dan Paulíček
Zdroj: Oficiální zdroj
Dan Paulíček si pochvaloval, že mu to ve Špindlu "lítalo vysoko".

Když se Dana Paulíčka v 15 letech zeptali novináři na jeho největší zážitek, prohlásil jednoznačně, že je to start na Burton Špindl Spring Sessions. Teď je o čtyři roky starší a celý tenhle populární festival na konci zimy ovládl.

Po třech dnech ježdění, kdy ho na každém skoku sledovaly kamery z helikoptéry i ze svahu, mu totiž odborná porota udělila titul Best Rider.
 

"Je to skvělý. Tenhle ročník jsem si vážně užil a opravdu mi to lítalo vysoko. Určitě mi pomohlo i to, že bydlím kousek od Špindlu a mám to tady slušně najetý,“ pochvaloval si po zisku titulu Dan Paulíček.
 

Mladík z Vrchlabí je jeden z největších talentů českého snowboardingu. Aby ne. Už od narození je skoro pořád na kopci a dokonce i školu si vybral takovou, aby se z hor nemusel v budoucnu nikam vzdalovat.
 

Vystudoval strojní průmyslovku se zaměřením na lanovky. "Výhoda byla, že sportovce v pohodě uvolnili na všechny závody a v zimě jsme měli dva týdny praxe na lanovce. Pořád jsme u toho mohli jezdit,“ říká s úsměvem Paulíček.
 

Letošní titul má pro něj o to větší cenu, že porazil i momentálně asi nejlepšího českého jezdce Jana Nečase. Ten se snažil na Burton Špindl Spring Sessions předvést ty nejlepší skoky, ale při pár z nich nedopadl úplně ideálně.
 

"Jsem takový hodně použitý. Bolí mě záda, kolena, skoro celé tělo, ale tenhle snowpark si prostě užívám,“ prohlásil nebojácně Honza Nečas, který ve Špindlerově mlýně vyhrál soutěž Anon Big Air Fortune.
 

Nelze samozřejmě opomenout ani vyvrcholení celého festivalu a tím je už tradičně contest Corner Sessions. Přímo před očima nadšených fanoušků tu jezdci létají vzduchem několik metrů a na krátkém dopadu pak musí ostře hranit, aby se nedostali mezi diváky. Nejlepší skok podle poroty předvedl Filip Gutwirth, které letěl asi 8 metrů vzduchem.
 

Ve Svatém Petru si zajezdila ale i česká snowboardcrossařka Eva Samková. Na Corner Sessions si sice netroufla, ale jinak bez bázně a hany vlétla na tamní skoky na svém freestylovém prkně a úspěšně se pokusila i o pár triků.
 

"Já to tady miluju. Kamarádi, ježdění, muzika, prostě zasloužení relax po sezoně,“ rozplývala se vždy usměvavá Samková, která si už brousí zuby na zimní olympiádu v Soči.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Proměna bouřliváka

   14:25 15:05
   15:05

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   16:55

   Czech rally 2020 (1)

   17:20

   Rychlá kola (7)

   17:45

   Hokej: Jaroslav Pouzar - 1.český vítěz Stanley Cupu

   18:05

   NHL Classic games: Chicago Black Hawks - Edmonton OilersVítezný gól Jaroslava Pouzara ve Finále Konference Clarence Campbella (3.5.1983)

 • Nova Sport 2

  • NBA - Největší obětavost 2015 - 2020

   14:35 15:00
   15:00

   NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:45

   Nova Cup - Most

   19:00

   NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

Celý program