Burton Špindl Spring Session: První den a contest na big airu

Burton Špindl Spring Session
Zdroj: Oficiální zdroj

První den snowboardového festivalu Burton Špindl Spring Session přinesl počasí vskutku aprílové, chvílemi to vypadalo, jako by jezdci na kole štěstí při Skullcandy Big Air Fortune místo snowboardových triků volili mezi slunečními paprsky, oblačností či sněhovými přeháňkami.

Ve středu začaly příjezdy jezdců i médií, registrace jsme zavřeli o půlnoci, ale na svahu se pracovalo do časných ranních hodin. Pracanti ze Snowparkdesign na svahu ladili skoky, aby byly ready na čtvrteční ježdění, druhá parta upravovala mexické dekorace – klobouky, z nichž ten větší má obvod 23 metrů, kaktusy rostoucí v celém areálu a chilli papričky vyskytující se na těch nejméně očekávaných místech.

Hlavním trhákem prvního dne byla soutěž Skullcandy Big Air Fortune, o které se podrobněji zmiňujeme na konci tiskové zprávy. Fungoval i park pro veřejnost začínající na modré sjezdovce s koncem v Burton Easyparku na Hromovce, stejně jako Burton Test Centrum, kde je možné si v průběhu akce zapůjčit a otestovat některý z modelů pro nadcházející sezónu a mezi tím si nechat navoskovat svůj stávající snowboard. Stánek Burton Test Centra je hned vedle společného prezentačního místa České Pojišťovny a Horské Služby, kde ve čtvrtek probíhala přednáška o lavinách. Na další přednášky, které přijdou vhod všem návštěvníkům hor, se můžete těšit i v následujících dnech.

Protože je letos Burton Špindl Spring Sessions v mexickém stylu, připravili jsme pro milovníky středoamerické kuchyně Pepito´s stánek s vybranými, oblíbenými a k dokonalosti připravenými pokrmy. Navíc kompletní výtěžek z prodeje těchto jídel půjde na Dětský domov ve Vrchlabí. O důvod víc proč si dát chilli con carne, burritos nebo nachos. Pokud si k tomu dáte jeden ze dvou nových druhů piva radler z pivovaru Samson, zaženete žízeň a ještě budete jedni z prvních, kdo pivo ochutná - právě na BSSS si totiž odbývá svoji premiéru.

Zábava na BURTON ŠPINDL SPRING SESSIONS nekončí se západem slunce, v osm hodin večer začíná první z řady večírků – Red Bull I-Battle. Podle očekávání to byl nejen souboj hudebních dvojic v boxerském ringu, ale pořádná divočina na barech.
 

Hlavní soutěžní atrakce prvního dne se odehrávala na big airu a nesla název Skullcandy Big Air Fortune. O co v této soutěži jde?
 

Jezdci přihlášení do závodu si vylosují pořadí, ve kterém půjdou točit „kolo štěstí“. Jednotlivá pole na tomto kole obsahují snowboardové triky, vylosovaný trik pak musí všichni účastníci závodu skočit. Kdo neskočí, přichází o jeden ze tří životů. Kdo trik dá, postupuje do dalšího kola. Tímto způsobem závod pokračuje až do posledního jezdce v poli.
 

Jak byla štěstěna jezdcům nakloněna, můžete posoudit sami, zde krátký přehled triků které si jezdci nadělili: cab5, bs7, cab9, swbs9, cab3, fs1, back flip, cab7, sw1080, fs9, front flip, bs5, one foot. Nejlépe si vedl Hans Kestila z Finska který zvítězil následován svým kolegou Tuomasem Alapietim a třetím v pořadí Tomášem Tuzarem.
 

Výsledky:
1. Hans Kestila
2. Tuomas Alapieti
3. Tomáš Tuzar
4. Jani Sorasalmi
5. Roman Dlauhý
6. Jeppe Rontti
7. Pavel Vyroubal
8. Darek Bergmann
9. Dan Porkert

Oficiální zdroj

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program