Bauer v Novém Městě na třicítce skončil osmnáctý, vyhrál Olsson

Švédský lyžař Johan Olsson zvítězil v sobotním závodě Světového poháru na třicet kilometrů s hromadným startem v Novém Městě na Moravě. V závěrečných metrech ujel úřadujícímu lídrovi Světového poháru Dariu Colognovi, Lukáš Bauer skončil až na 18. místě.

Ačkoliv se jednalo o závod s masovým startem, nasadila řada závodníků od úvodních metrů vysoké tempo. O to se staral především Švéd Marcus Hellner, který se dokonce chvilkově pokoušel s Rusem Maximem Vylegžaninem o únik. Vedoucí skupinku ale oba zmiňovaní závodníci neroztrhali a nakonec v závěru postrádali cenné síly.

Rozhodovat se tak začalo až v posledních deseti kilometrech. V nich nasadil k trháku Hellnerův krajan Olsson, k němuž se záhy připojil Cologna a oba dva si začali na čele závodu budovat velmi slibný náskok. Lukáš Bauer se společně s Vylegžaninem pokoušel ujíždějící dvojici zachytit, rozestup mezi oběma dvojičkami se ale nijak výrazněji nesnižoval. Oba pronásledovatelé navíc byli pohlceni hlavním pelotonem závodníků a do bojů o vítězství nepromluvili. Olsson s Colognou dojeli bok po boku až na stadion, kde už měl navrch švédský lyžař a Colognovi v cílové rovince nedal šanci.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Lukáš Bauer nakonec dojel s vypětím všech sil na konečném osmnáctém místě a mezi elitní třicítku se propracovali ještě dva další Češi. Jako pětadvacátý dokončil závod Jiří Magál, ještě o čtyři příčky horší byl v cílovém prostoru Martin Jakš. Náladu si čeští reprezentanti mohou spravit už v nedělní štafetě.

SP Nové Město na Moravě - 30 km klasicky s hromadným startem: 1. Olsson (Švéd.) 1:13:42,0, 2. Cologna (Švýc.) +1,5, 3. Vylegžanin +16,0, 4. Glavackij +16,6, 5. Volžencev (všichni Rus.) +17,7, 6. Dyrhaug (Nor.) +18,2, 7. Tscharnke (Něm.) +18,7, 8. Černousov (Rus.) +19,0, 9. Rickardsson (Švéd.) +19,2, 10. Rönning (Nor.) +20,4, ....18. BAUER +29,3, 25. MAGÁL +53,3, 29. JAKŠ +1:21,5, 54. HORČIČKA +6:39,2, 57. POLÁCH +8:34,3, 58. ŠRAIL +8:54,3, 59. SEDLÁČEK +9:28,6, 60. KAUTZ +10:11,2, 61. PŠENIČKA +10:52,3, 62. FELLNER +13:08,0, AUGUSTIŇÁK (všichni ČR) nedokončil.