Bauer se zúčastní karlovarského sprintu ve dvojici s Koukalem

Lukáš Bauer nastoupí do pátého ročníku Carlsbad Ski Sprintu, mezinárodních závodů v běhu na lyžích, které se konají na Štěpána v Karlových Varech, ve dvojici s Martinem Koukalem.

"Lukáš jel loni s Martinem Jakšem a byli druzí, letos jsme se domluvili, že to zkusí s Martinem Koukalem, který, ačkoli teď hodlá jezdit dálkové běhy, je výborný sprinter. Třeba se jim povede konečně zvítězit," uvedl Martin Müller z pořádající agentury, která už zajistila účast německého, rakouského, slovenského a polského týmu. "Jednáme i s italským mančaftem a uvidíme, kým se nám ještě podaří překvapit. Ve hře jsou Estonsko a Ukrajina," dodal.
 

Sám Bauer, ačkoli sprint nepatří k jeho oblíbeným disciplínám, se na závod těší. "V posledních dvou letech jsem si ho vyzkoušel a docela jsem si to pochvaloval. Do Karlových Varů to mám z domova kousek," zmínil lyžař z Božího Daru. "Navíc Carlsbad Ski Sprint se koná krátce před Tour de Ski, a ta začíná prologem. Stejně bych musel absolvovat nějaké rychlé tréninky a tady jsem se vždycky příjemně rozjel," vysvětlil Bauer, který považuje Tour de Ski za vrchol této sezony.
 

Müller doplnil, že Carlsbad Ski Sprint je po závodech Světového poháru v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě jedinou lyžařskou akcí tohoto typu na území České republiky. "Snažíme se vymýšlet atraktivní formu závodění. Mohlo by se chytit rozdělení týmů do dvou skupin. Pro veřejnost jsme navíc připravili možnost svézt se na závodní trati, vyzkoušet si ji den před závodníky. Pro Karlovaráky chystáme překvapení, na pondělí jsme pozvali několik osobností ze sportovního světa, ale zatím neřeknu, o koho jde," řekl.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Sale Sharks - Wasps

   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2018

   09:00 11:00
   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

   11:45

   CZECH Classic Open 2020

   12:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:15

   UFC Reloaded (39)

Celý program