Bauer chtěl na Tour de Ski skončit. Musel se hodně přemlouvat

Velmi slušné představení má za sebou český běžec na lyžích Lukáš Bauer, který se v 8. etapě Tour de Ski díky své aktivitě posunul na 5. místo průběžného hodnocení. Mohl být tak rád, že se přinutil etapu absolvovat, protože původně přemýšlel, že k ní nenastoupí.

Bauer se po etapě ve Val di Fiemme, kde sice skončil až dvanáctý, ale na trati posbíral 37 bonusových sekund, což ho vystřelilo až na 5. místo ještě vracel k předchozímu závodu na 32 kilometrů volně. Ani v něm si Bauer dlouho nevedl špatně, ale naděje na dobrý výsledek vzaly za své po nešťastném pádu, v němž měli prsty ruští závodníci.
 
"Předchozí etapa byla velmi smolná a dlouho jsem sbíral motivaci a odhodlání bojovat dál," přiznal Bauer. "Hodně mi pomohli mí nejbližší a sevismani a strašně moc fanoušků mi napsalo podporující vzkazy na mé webové stránky. Věděl jsem, že minimálně kvůli těmto lidem musím bojovat dál," sdělil svoje pocity Bauer.
 
"Pokud už nebudu do třetího místa, chtěl jsem alespoň velmi kvalitně absolvovat poslední dvě etapy a nepřímo dokázat, že nebýt té smůly a pádu, mohl jsem pomýšlet hodně vysoko," uvedl dvojnásobný vítěz seriálu, který hodnotil dnešní závod velmi pozitivně.
 
"Dnes se mi jelo dobře, chtěl jsem útočit na prémiích, být aktivní a, pokud možno, roztrhat pole. To se mi sice nepodařilo, ale byl jsem hodně vpředu a občas jsem to pěkně natahoval. Na všech prémiích jsem bodoval a připsal jsem si téměř čtyřicet bonusových vteřin. Myslím, že to byl velmi podařený závod," uvedl Bauer.
 
"Dojeli jsme téměř společně s Martinem, což je výborné a dává to základ pro slušné konečné umístění nás obou. Já se cítím v pohodě a těším se na neděli," dodal třetí muž loňského ročníku Tour de Ski, který však velkou část nadějí na obhajobu umístění ztratil ve čtvrteční etapě z Cortiny d´Ampezzo do Toblachu.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.
"V průběžném pořadí je přede mnou čtvrtý Kanaďan Devon Kershaw, ale má obrovský náskok, skoro minutu a půl. I když nikdy nebyl v poslední etapě zvlášť silný, mělo by mu to dávat jistotu, že ho nedojedu. Já ale budu bojovat a doufat, že předvedu trošku zázrak a podaří se mi ho sjet," zadoufal Bauer. "Ať už Tour de Ski dopadne, jak dopadne, můj cíl pro zítřek, je bez ohledu na konečné umístění, zajet nejlepší čas v poslední etapě," má v plánu.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:40

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   14:30

   MotoGP – Virtuální závod

   15:10

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

 • Nova Sport 2

  • 12:30 12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

   16:55

   NHL - akce měsíce

Celý Program