Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Střelba očima svědka

Vystrašený Kadlec o útoku: Chtěli nás všechny pohřbít

Kadlec
Zdroj: Twitter

Záměr byl jasný! Zastřelit řidiče týmového autobusu Fenerbahce ve chvíli, kdy se řítil velkou rychlostí přes most. Ten se pak měl nikým nekontrolován zřítit z mostu. Útočník tak chtěl zlikvidovat celý tým stávajícího šampiona turecké ligy. Takhle popisuje děsivý ozbrojený útok český fotbalový reprezentant Michal Kadlec.

„Bylo to za jízdy, takže útočník musel být dobrý střelec. Chtěl řidiče zneškodnit, ale pouze ho zranil. Díky včasné a správné reakci přísedícího bodyguarda, který šokovaného řidiče udržel při smyslech, jsme zůstali na silnici. Kdybychom spadli dolů z mostu, byla by to katastrofa,“ sdělil v rozhovoru pro TV Nova reprezentační obránce Michal Kadlec. Právě díky těmto dvěma mužům vpředu autobusu se ostatním pasažérům nic nestalo.

 

Celá událost se odehrála velmi rychle a hráči neměli ponětí o tom, co se děje. „Ozvala se rána, pak jsem slyšel jenom STOP, STOP a autobus prudce zastavil. Netušil jsem, co se děje. Myslel jsem, že nám praskla guma, ale pak vidím doktora, jak rychle běží dopředu k řidiči. Během chvíle už ho nakládali do policejního auta, které ho odvezlo do nemocnice,“ popsal incident Kadlec, který v té chvíli seděl asi v šesté řadě za řidičem.

 

Útočník je stále neznámý, ale podle Kadlece se objevují spekulace. „Mluví se o tom, že to mohli být příznivci Trabzonu, ale jsou to nepodložené informace, na kterých nemusí být ani špetka pravdy.“ Policejní vyšetřování stále probíhá, jisté ale je, že bylo vystřeleno několik nábojů najednou. Ty zasáhly čelní a také boční sklo, které se navíc vysklilo.

 

Pro hráče Fenerbahce to je velký šok a jejich plán na další dny je nejasný. „V Turecku jsme zvyklí na ledacos, ale tohle už překročilo všechny hranice. Pohárové utkání i nadcházející ligové kolo se odřeklo, takže momentálně nevím, jaký budeme mít další program. Teď mě spíš zajímá řidič, aby byl v pořádku,“ řekl Michal Kadlec.  

vot TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:40

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program