Aktualizováno 14.2. 2010 05:27

ON-LINE: Sudové se rozplynul sen o olympijské medaili

Akrobatická lyžařka se pokusila navzdory zranění uspět ve finále olympijských her, které jsme vám přinesli v ON-LINE reportáži. Medailová naděje skončila na 16. místě.

5:26 Kanada zlatou medaili nezíská. Nejlepší žena kvalifikace Američanka Hannah Kearneyová předvedla rychlou jízdu okořeněnou protaženým saltem prohnutě a parádní helikoptérou také ve finále. Téměř o bod poráží stříbrnou Jennifer Heilovou. Třetí příčku obsadila další Američanka Shannon Bahrková. Nikola Sudová, která nezvládla dopad při druhém skoku, skončila na 16. místě.

5:20
Konečně bezchybná jízda! Postarala se o ni domácí favoritka, která vystřihla dva perfektní skoky, nejprve helikoptéru a poté back flip s crossem. K tomu přidala parádní jízdu v boulích, což v součtu dává 25,69 bodu a střídá v čele Američanku Bahrkovou.

5:13 Svoji finálovou jízdu vůbec nezvádla ani Američanka McPhieová, které nevyšel dopad po druhém skoku. Se ziskem 14,52 bodu je třetí od konce.

5:12 Další pád! Jeho obětí byla čtvrtá žena kvalifikace Kanaďanka Kristi Richardsová, kterou rozhodily boule natolik, že se poroučela k zemi. V cíli byla hodnocena na posledním, tedy 17. místě.

5:10 Vůbec špatně nezajela ani Japonka Uemuraová, která předvedla při druhém skoku vyfintěný back flip s crossem. Rozhodčí ocenili její jízdu 24,68 body, což jí stačí na druhé místo.

5:08 Kvapíkovým tempem prosvištěla cílem další z Američanek, Shannon Bahrková, která navíc předvedla skvělé skoky. Se ziskem 25,43 bodu předstihla o 1,5 bodu vedoucí Kanaďanku.

5:04 První pád ve finále. Svůj úvodní skok nezvládla náročnou 720ku Američanka Roarková. Při druhém skoku sice předvedl krásnou helikoptéru s roznožkou, což nemění nic na tom, že pro ni závod skončil.

5:03 O pouhých 0,18 bodu méně než Dufour-Lapointeová získala Rakušanka Marblerová, která se zařadila na druhou příčku.

5:00 Doslova fantastickou jízda předvedla domácí závodnice Chloe Dufour-Lapointeová, která oblažila diváky kromě ostatního krásným saltem s vrutem. Rozhodčí si toho všimli. S 23,87 body se Kanaďanka dostává do čela.

4:57
Desátá byla po kvalifikaci další z Rusek, Jekatěrina Stoljarovová, která suverénně předstihla své krajanky. Se ziskem 23,55 bodu se dostala dokonce na první místo.

4:54 Na prvním místě střídá Rusku Rachimovovou freestylová závodnice z Japonska. Za svoji povedenou jízdu inkasovala Arisa Murataová dosavadní maximum, tedy 23,22 bodu.

4:49 Šanci na zisk medaile ztratila bohužel i Nikola Sudová. Statečná boulařka, která nastoupila do závodu s přetrženým křížovým vazem, nezvládla dopad při druhém skoku, což ocenili rozhodčí pouhými 19,41 body. Sudová se usadila na osmém místě.

4:48 V kvalifikaci třináctá byla zkušená Japonka Satoyaová, která startuje již na své čtvrté olympiádě. Ani zkušenosti však Japonce nepomohly v tom, aby nespadla při svém druhém skoku, back flipu s překřížením lyží. Satoyaová dojela do cíle, ale olympijský závod pro ni končí.

4:44 Italka Scanziová, která reprezentuje jižanskou zemi navzdory svému švýcarskému původu, zajela slušně a připsala si 22,19 bodu a patří jí třetí příčka.

4:43 Šestou závodnící, která se pustila do boje s moguly, byla Japonka Itoová. Helikoptéra a back flip s překřížením lyží vynesl Itoové 21,63 bodu, což jí stačí na třetí místo.

4:39 Skvělou jízdu s efektním saltem dopředu neboli front flipem předvedla další Kazachstánka Julia Galyševová, která získala 22,17 bodu a usadila se na druhém místě.

4:37 Další zástupkyně bývalého Sovětského svazu. Kazachstánka Darya Rybalovová roztrhla ruské trio, když se s 20,85 body zařadila na třetí příčku.

4:34 Jedeme v obráceném pořadí, od nejhorší závodnice v kvalifikaci k té nejlepší. Do třetice Ruska na startu. Ani složitý D-spin 720, který je spíše výsadou mužů, nezajistil Darii Šerovové lepší, než třetí místo.

4:32 Druhou dámou na holení byla další záskupkyně sborné, Regina Rachimovová, která předvedla první salto v soutěži. Získala 22,7 bodu a dostala se před svoji krajanku.

4:30 Finále právě začalo. První závodnící, která se představila mezi boulemi byla Ruska Čerkasovová a připsala si 21,09 bodu.

Česká boulařka, která na olympiádě bojuje s poraněným kolenem zpevněným speciální ortézou, postoupila do finále jako jediná ze tří českých zástupkyň z 12. místa. Za technicky čistou jízdu v boulích a poměrně slušné skoky inkasovala 22,40 bodu. Její trenér Radek Herot po kvalifikaci doufal, že se Sudová dokáže ve finále zlepšit.