Zvolte miss Roland Garros. ANKETA

Téma:

Vítězkou tenisového French Open se stala Ruska Světlana Kuzněcovová, ale kdo by si zasloužil titul Nejkrásnější tenistka? O tom můžete rozhodnout v anketě.

Jsou talentované a mnohé z nich i zatraceně krásné. Naposledy se o tom diváci přesvědčili na antukových kurtech Rolanda Garrose.


Dominika Cibulková


Obrovským překvapením letošního turnaje pod Eiffelovou věží byla teprve dvacetiletá Dominika Cibulková. Slovenská tenistka, která měří pouhých 161 cm se totiž dostala až do semifinále, kde podlehla Rusce Safinové.


Maria Šarapovová


Žena, kterou není třeba představovat. Ruská vítězka Wimbledonu, která svého času vládla světovému žebříčku, proslula svojí krásou, ale také téměř nesnesitelným hlasovým projevem, jímž se projevuje na kurtě. Legenda světového tenisu Martina Navrátilová v nedávném rozhovoru Šarapovovou nepřímo ostře kritizovala.

Tak či onak, nakonec si dvaadvacetiletá tenistka "vykřičela“ na French Open účast ve čtvrtfinále. Zde nestačila na Slovenku Dominiku Cibulkovou. Časté účastnici módních přehlídek a nejrůznějších společenských akcí zabránilo v lepším výkonu dlouhodobé zranění ramene.


Ana Ivanovičová


Kromě toho, že je bývalá světová jednička ze Srbska skvělou tenistkou, tak platí za možná nejpůvabnější hráčku celého okruhu. Na pařížské antuce se probojovala až do 4. kola, kde skončila na raketě Bělorusky Azarenkové.

Na své cestě turnajovým pavoukem vyřadila jednadvacetiletá tenistka mimo jiné i Češku Ivetu Benešovou, kterou jsme do našeho výběru také zařadili. Nebýt častých zranění, které 183 cm vysokou tenistku v poslední době trápí, by mohla Ivanovičová klidně přemýšlet o obhajobě loňského titulu.


Iveta Benešová


Účast ve 3. kole stačila Ivetě Benešové k tomu, aby se stala nejlepší českou zástupkyní na nejprestižnějším antukovém turnaji. Nad její síly byla tamější vítězka z roku 2008 Ana Ivanovičová, která nedala Benešové šanci. Jejich souboj sice moc tenisového pokoukání nenabídl, ale za to měli diváci možnost vidět duel možná nejkrásnějších tmavovlásek ve světovém tenisu.


Caroline Wozniacká


Teprve osmnáctiletá tenistka je jedinou dánskou hráčkou, která figuruje v první třístovce světového žebříčku. Ačkoliv má v pasu uvedenou dánskou příslušnost, tak rodiče pochází z Polska. Z toho důvodu si talentovaná Caroline na tenisovém okruhu nejvíce rozumí se sestrami Agniezskou a Urszulou Radwaňskými nebo Sabinou Lisickou. Na letošním French Open se dostala do 3. kola, kde skončila na raketě překvapení turnaje Rumunky Cirsteaové.

Aljona Bondarenková


Na tenisovém okruhu je pouze hrstka úspěšných sourozeneckých dvojic, a jednou z nich je Aljona a Kateryna Bondarenkovi, které spolu zvítězily v deblu na Australian Open v roce 2008. Starší Aljoně však byla kromě hromady tenisového talentu dána do vínku i pořádná dávka půvabu. Loňská semifinalistka však letos neprošla prvním kolem, kde nestačila na Dominiku Cibulkovou.

Anketa

Zvolte nejkrásnější tenistku French Open (hlasy jsou v %)

Hlasovalo 651 lidí.

Nicole Vaidišová


Někdejší obrovský talent nejen českého, ale světového tenisu Nicole Vaidišová se po hlubokém útlumu pokouší o návrat. Poté, co se rozkmotřila se svým nevlastním otcem a trenérem v jedné osobě Alešem Kodatem spojila síly spojila síly s Davidem Felgatem, aby se posléze na začátku letošního roku vrátila zpět ke Kodatovi.


Ačkoliv Vaidišová říká, že předvádí mnohem lepší tenis, než před několika měsíci, tak výsledky zatím nepřichází. Podle samotné tenistky je však cesta na vrchol dlouhá, což potvrdila i v rozhovoru pro tn.cz. Na Roland Garros vypadla už v prvním kole.


Maria Kirilenková


Dvaadvacetiletou ruskou tenistku nespojuje s krajankou Šarapovovou pouze věk a nesporný půvab, ale také láska k módě. V minulosti nafotila společně s dalšími tenistkami plavkový speciál pro prestižní americký magazín Sports Illustrated. Však jsou obě tenistky také dobrými kamarádkami, což je v rivalitou nabitém tenisovém prostředí ojedinělým jevem.


Na druhou stranu je třeba říct, že Kirilenková opouští tenisové turnaje poměrně brzy, takže své úspěšnější krajance nekříží cestu. Na letošním French Open například neprošla přes první kolo.


Petra Cetkovská


V minulém roce rozzuřila čtyřiadvacetilá Češka s makedonským původem v 1. kole nasazenou Bělorusku Bondarenkovou, když jí dokonce nadělila nepopulárního kanára. Poté však dostala hned dva od pozdější vítězky Any Ivanovičové. Letos jí vyřadila další Srbka, pro změnu Jelena Jankovičová už v 1. kole.


Daniela Hantuchová


Slovenská tenistka Daniela Hantuchová byla dlouho dobu jasnou slovenskou jedničkou, a to nejen co se tenisové výkonnosti týká. V poslední době má však velkou konkurentku, kterou je Dominika Cibulková. Svoji semifinálovou účastí ji definitivně předčila na sportovním poli, ale kdo je hezčí, nechť posoudí fanoušci.

jvl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:35 01:05

   Marathon des Gorges - Kayaking & Trailrunning

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - New York Rangers

   03:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   04:00

   Laax Open

   04:35

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:15

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Girondins Bordeaux

   01:15

   Ligue 1 Highlights (26)

   02:10

   UFC Reloaded (17)

   02:55

   UFC Reloaded (18)

   04:00

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   04:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program