australian open

Zase předčasný konec! Berdych na Murrayho opravdu nestačil

Tomáš Berdych
Zdroj: isifa.com

Je konec a je to škoda. Tomáš Berdych odehrál skvělé Australian Open, ale ani tentokrát nepostoupil do finále. Proti byl skvělý Andy Murray, který vyhrál 3:1 na sety.

Tomáš Berdych tak ani letos finále Australian Open nepostoupil. Stejně jako loni skončil v semifinále. Tentokrát prohrál s Britem Andym Murraym po setech 7:6, 0:6, 3:6 a 5:7.

SLEDOVALI JSME ONLINE

Berdych hrál v grandslamovém semifinále popáté, do boje o titul se dostal jen v roce 2010 ve Wimbledonu, kde ve finále prohrál se Španělem Rafaelem Nadalem.

Před rokem Berdych podlehl v semifinále v Melbourne pozdějšímu vítězi Stanu Wawrinkovi ze Švýcarska. Proti Murraymu dnes začal nadějně a většinu prvního setu byl lepší. Dobře podával, hrál agresivněji a diktoval tempo výměn, jenomže ve zbytku utkání už měl navrch díky větší úderové variabilitě a pohybu Brit.

1
/
11
Ester Sátorová a Kim Sears - 9

Zápas trval tři hodiny a 26 minut. Berdych s Murrayem prohrál grandslamové semifinále ve čtyřech setech stejně jako na US Open 2012. Za postup mezi nejlepší čtveřici český tenista vydělal 650 tisíc australských dolarů (12,4 milionu korun).

Murray postoupil do finále Australian Open už počtvrté. O první titul z Melbourne bude hrát v neděli buď s Wawrinkou, nebo s prvním hráčem světa Srbem Novakem Djokovičem.