Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VELKÁ SLÁVA

Wimbledonské vítězství slavily ve Fulneku s Kvitovou 4 tisícovky lidí

Kvitová
Zdroj: isifa.com

Přes 4000 lidí v zahradě kulturního střediska ve Fulneku na Novojičínsku oslavilo s tenistkou Petrou Kvitovou zisk jejího druhého wimbledonského titulu. Po prvním vítězství v roce 2011 získala Kvitová jako druhý člověk po Janu Amosi Komenském v šestitisícovém Fulneku čestné občanství, dnes obdržela pamětní klíč k městu.

Od místních včelařů dostala sladké dárky, mezi gratulanty na pódiu byl mimo jiné bývalý fotbalový reprezentant a vítěz Ligy mistrů Marek Jankulovski, který Kvitové věnoval svůj dres z AC Milán. Na oplátku od ní dostal raketu.
 

Podle Kvitové se Jankulovski kvůli tomu, aby se mohl zúčastnit oslav, vzdal spolukomentování přímého televizního přenosu z finále fotbalového mistrovství světa. Fotbalista nechyběl ani přímo ve Wimbledonu, finálový zápas sledoval z lóže.
 

"Mám ty zkušenosti z roku 2011, takže už jsem trošku věděla, co mě asi čeká. Ale musím říct, že to bylo krásné, kolik lidí přišlo. Úplně jsem nečekala, že bude plná celá zahrada," řekla Kvitová. Dodala, že doufá, že to není naposled.
 

Největším překvapením pro ni bylo, že jí na pódium přišla poblahopřát Alena Nogolová, její kamarádka z dětství, s níž hrávala žákovské a dorostenecké turnaje a s kterou vyhrála mimo jiné Pardubickou juniorku. V posledních letech se s ní ale kvůli nedostatku času neviděla. "Jsem ráda, že i po takové době je to mezi náma pořád stejné," řekla dojatá Kvitová.
 

Fulnecká starostka Jana Mocová řekla, že zazněl příslib, že se slavná rodačka bude ve městě podílet na vybudování tenisového areálu. "A já si dovolím doplnit, že věřím, že tady vznikne i tenisová škola Petry Kvitové, protože my tady máme už dva skvělé trenéry. Jeden vychoval wimbledonskou vítězku a druhý, tvůj bratr Libor, se věnuje výchově mladých tenistů," řekla Kvitové starostka.
 

Kvitová řekla, že od pondělka pomalu začne trénovat, pracovat na kondici a připravovat se na turnaje v Americe, které nemá úplně v oblibě. "O to možná větší motivace to bude. Na US Open jsem nikdy neměla nějaký pronikavý výsledek, takže snad je čas na to, abych to prolomila. A já věřím v to, že ten čas po vyhraném Wimbledonu bude trošku lepší než v roce 2011," řekla Kvitová.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program