australian open

Vítěz Murray provokoval: Mohou mě trénovat i ženy, řekl

Tomáš Berdych a Andy Murray
Zdroj: isifa.com
Tomáš Berdych a Andy Murray
Téma:

Možná by mohl být hrdý. Při pohledu na jeho hru žasl celý tenisový svět. Tomáš Berdych se změnil, působil na Australian sebevědomě. A tak když odcházel z kurtu po semifinálové prohře s Andym Murrayem, byl viditelně naštvaný.

Stejně jako loni skončil v semifinále, prohrál s Britem Andym Murraym, se kterým má lepší bilanci vzájemných zápasů. Tentokrát ale nestačil, podlehl po setech 7:6, 0:6, 3:6 a 5:7.
 

"Jsem opravdu nešťastný a bez nálady. Jsem hrozně zklamaný, že jsem tenhle zápas prohrál. Musím se vrátit silnější a lepší, tak to je," řekl Berdych na tiskové konferenci. "V čem byl rozdíl? Nepovedl se mi druhý set. Snažil jsem se využít své šance, bojoval o ně, ale nestačilo to."


Vítěz Andy Murray bude mít šanci na svůj třetí grandslamový titul. A přiznal, že těžký byl hlavně úvod zápasu. "Bylo to extrémně těžké. Po prvním setu jsem byl naštvaný, ale cítil jsem, že se zlepšuju. Pak jsem trochu změnil taktiku, zvykl si na Tomášovy rány a cítil se na kurtu lépe. Bylo důležité se od druhého setu chytit," řekl Murray na kurtu.


Do finále grandslamu se dostal poprvé od titulu na trávě ve Wimbledonu 2013 a poprvé pod vedením trenérky Francouzky Amélie Mauresmové. "Je vidět, že i ženy mohou trénovat muže," vzkázal Murray kritikům jeho rozhodnutí angažovat bývalou světovou jedničku. Vylepšil si vzájemnou bilanci s Berdychem na pět výher a šest porážek.


Tenista Tomáš Berdych si ani letos finále Australian Open nezahraje. Přitom hrál grandslamové semifinále popáté, do boje o titul se dostal ale jen v roce 2010 ve Wimbledonu, kde ve finále prohrál se Španělem Rafaelem Nadalem.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   16:50 17:20
   17:20

   Magazín Evropské ligy (18)

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   19:50

   Běhej lesy - Brdy

   20:00

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • Nova Cup - Teplice nad Metují

   16:55 17:05
   17:05

   NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

   19:35

   NBA: Miami Heat - Toronto Raptors

   22:05

   UFC Reloaded (48)

   22:50

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

Celý program