Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 12. 2012
TENISOVÁ HVĚZDA POD PALBOU

VIDEO: Fanoušci se vrhli na Djokoviče a málem ho zranili

Zdroj: YouTube.com
Témata:

Srbský tenista Novak Djokovič si v australském Perthu prožil okamžik strachu. Po utkání se podepisoval fanouškům, jejichž nápor nevydržela bariéra a spadla na světovou jedničku.

První muž světového žebříčku Novak Djokovič zvládl rychlý přesun ze Spojených arabských emirátů do australského Perthu a pomohl Srbsku k úvodnímu vítězství v Hopmanově
poháru.
 

Djokovič v sobotu vstoupil do sezony vítězstvím na exhibičním turnaji v Abú Zabí a do Austrálie dorazil ani ne 24 hodin před utkáním. Italovi Andreasovi Seppimu však nedal šanci a po výhře 6:3, 6:4 získal pro favorizované Srbsko rozhodující druhý bod. Předtím totiž Ana Ivanovičová zdolala 6:0, 6:4 Francesku Schiavoneovou.

Pernou chvilku si Djokovič prožil při jinak nevinné činnosti rozdávání autogramů, kdy na něj tlačící se fanoušci převrhli bariéru oddělující kurt od hlediště. Srbskou hvězdu udeřila ohrádka bolestivě do nohou, nicméně nezpůsobila mu žádné zranění, neboť mohl nastoupit k závěrečné smíšené čtyřhře, v níž Itálie zkorigovala stav na konečných 1:2.

Dalším soupeřem srbské dvojice bude ve skupině A domácí Austrálie, v pátek se Ivanovičová a Djokovič utkají s Německem.

tn.cz / ČTK