Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VIDEO: Baghdatis dostal za ničení raket pokutu

Zdroj: YouTube.com
Témata:

Kyperský tenista Marcos Baghdatis, který v zápase 2. kola proti Švýcaru Stanislasu Wawrinkovi zničil čtyři své rakety, byl penalizován za své chování pokutou ve výši 800 dolarů.

Baghdatis začal běsnit za nepříznivého stavu 0:2 na sety, když se blížil jeho konec v zápase. Rozmlátil čtyři rakety, dvě z nich dokonce ještě v obalu. Výbuch emocí mu částečně pomohl, třetí set vyhrál 7:6, zápas však následně ztratil. Jury turnaje jej pak za nevhodné chování pokutovala 800 dolary.
 

Reakce kolegů na Baghdatisovo chování nenechala dlouho čekat. "Celý život mi můj otec říká, že pokud zlomím nějakou raketu, roztrhne mne samotného," smál se Francouz Jo-Wilfried Tsonga. "Svádět něco na raketu je docela snadné, člověk by měl raději nafackovat sám sobě," dodal Francouz.
 

"Také jsem skutečně zlomila vzteky spoustu raket, ale nikdy jsem nechtěla tohle předvádět v zápasech. Člověk to dělá, když je mladý. Ale určitě to není nejlepší způsob, jak uvolnit svůj hněv. Myslím, že čím je člověk starší, uvědomuje si, že musí bojovat se zklamáním jinými způsoby," řekla Serena Williamsová. "Ale častokrát jsem se opravdu neudržela, asi si to lidé pamatují. Naštěstí raket sebou nosím pět," usmála se americká tenistka.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Baghdatis není na letošním Australian Open prvním potrestaným tenistou. Za házení raket byli potrestáni i John Isner, Alexandr Dolgopolov a Denis Istomin. Nadávky stály úbytek financí Donalda Younga, Juana Carlose Ferrera a Gillese Simona. Nejvyšší trest ve výši 2000 dolarů ale dostal Fernando Verdasco, který využíval rad trenéra od postranní čáry.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   14:50

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   15:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   15:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   16:05

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

 • Nova Sport 2

  • 14:30 15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:00

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   16:45

   RunTour – Ostrava

   17:00

   Weber Cup 2019

   19:30

   Magazín NBA Action (38)

   20:00

   UFC Main Event (4)

Celý Program