Venus Williamsová možná zaplatí za vítězství nad Záhlavovou krutou daň

Témata:

Američanka Venus Williamsová si poranila sval ve středečním zápase druhého kola Australian Open proti české tenistce Sandře Záhlavové, přes bolest však zvítězila 6:7, 6:0, 6:4.

Třicetiletá Williamsová popsala bolest jako jednu z největších, které zažila. V závěru prvního setu při tiebreaku po voleji vykřikla, odkulhala z kurtu a vzala si čas na ošetření. Na dvorci se pak objevila se staženým pravým stehnem a ve tváří s bolestivou grimasou.
 

Sedminásobná vítězka grandslamových turnajů později řekla, že si natáhla dolní část zádového svalstva spojující páteř a kyčel, a může jen doufat, že se zranění uklidní, aby mohla nastoupit do dalšího kola.
 

"Myslím, že je to možná nejhorší, co jsem kdy měla," řekla Williamsová, když měla zranění srovnat s podobnými, kterými ve své kariéře prošla. "Byla to asi největší bolest, co si za poslední dobu pamatuji," dodala.
 

"Ale prostě jsem chtěla vydržet na kurtu a zkusit přežít. Třeba to další den bude lepší," doufá Williamsová, pro niž je Australian Open prvním turnajem od doby, co si před čtyřmi měsíci na US Open zranila koleno.

"Myslím, že rozhodně velkou roli v mém odhodlání nevzdat sehrálo vědomí, o jak významný turnaj jde," přiznala Williamsová. "Vlastně jsem neskrečovala zápas na žádném turnaji už hodně dlouho."
 

Venus Williamsová vyhrála svůj poslední gradslamový turnaj v roce 2008, kdy triumfovala ve Wimbledonu. V Melbourne k tomu měla nejblíže v roce 2003, kdy ji však porazila sestra Serena.
 

Venus, která podle svých slov "nenáviděla" každý den rekonvalescence po zranění kolena, čeká nyní možná další rehabilitace, ale Američanka prohlásila, že kvůli zraněním si nikdy nezoufala.
 

"Myslím, že mentální tíha zranění pochází z toho, když nevěříte, že se vrátíte. Já jsem si byla vždycky jistá, že to dokážu. Motivuje mě vědomí, že když jsem zdravá, hraju skutečně moc dobře," vysvětlila.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Ottawa Senators

   12:55

   World Rookie Tour - Part 1

   13:25

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

 • Nova Sport 2

  • 23:30 06:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   09:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

   10:45

   Element (402)

   11:00

   Maxi Tip Poker Tour (28)

   11:30

   World Rookie Tour - Part 1

   12:00

   NBA: Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans

Celý Program