Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Velká prsa limitují tenistku, chce operaci

Témata:

Rumunská tenistka Simona Halepová má velká prsa, která ji omezují v pohybu na kurtu. Hodlá to změnit operací.

Na jedné straně ženská přednost, na druhé straně omezující faktor. Řeč je o nadměrně vyvinutém poprsí, které mužům imponuje, ale ženám přináší bolesti a omezení.


Přesně tento problém trápí i sedmnáctiletou tenistku Simonu Halepovou, která má prsa velikosti 90 D. Přiznává, že rychlé změny pohybu na kurtu s nadměrně vyvinutým poprsím nejsou zrovna tou ideální kombinací."Při hře je to opravdu nepříjemné. Moje prsa jsou hodně velká a také hodně těžká, což mi snižuje schopnost rychle reagovat a měnit směr,“ svěřila se Halepová britskému serveru Mirror a zároveň prozradila i svůj plán na odstranění tohoto problému. "Půjdu na operaci, během které mi chirurgové zmenší prsa,“ řekla.


Doktoři se shodují, velká prsa škodí zádům a páteři


Na světě je hodně žen, které mají stejný problém jako talentovaná Rumunka a stejně jako ona jej řeší operací. V minulém roce podstoupilo zmenšení prsou jen v Americe 140 tisíc žen. A samotní lékaři se shodují, že tyto zákroky patří do kategorie potřebných. "Ženy se po zákroku cítí mnohem lépe. Najednou nenosí na prsou takovou váhu, ulehčí zádům a šetří páteř. Navíc se jim otevírají brány k mnoha aktivitám, které dříve dělat nebylo možné," řekl doktor Alain Polynice, autor knihy Kompletní průvodce zmenšováním prsou.Fanoušci jsou zásadně proti


To, na co se Halepová těší, však není po vůli jejím fanouškům. Ti bojují proti operaci všemi možnými způsoby. Nechtějí, aby mladičká tenistka přišla o svůj "unikát". Aby jí dali svůj názor jasně najevo, sepsali petici. Ta se nese pod hlavičkou, že operace by byla zločinem proti přírodě.


Rumunská tenistka je v aktuálním tenisovém žebříčku na 264. místě. Kvalifikace na probíhající French Open se jí příliš nevyvedla, nyní doufá, že si zahraje na Wimbledonu.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program