Tři dny mi bylo mizerně, řekl tenista Haas, který onemocněl prasečí chřipkou

Téma:

Důkaz o tom, že se nebezpečný typ chřipky nevyhýbá ani sportovním hvězdám, je onemocnění nejlepšího německého tenisty Tommyho Haase.

Bývalý druhý hráč světa naposledy startoval na turnaji ve Stockholmu, kde kvůli nemoci nenastoupil k utkání druhého kola proti Finovi Jarkku Nieminenovi.


"Po zápase mě bolelo v krku a v noci jsem dostal teplotu, kterou provázela zimnice. Tři dny mi bylo mizerně. Nevytáhl jsem paty z hotelového pokoje," komentoval Haas počáteční průběh nemoci.


Ve chvíli, kdy byl Haas schopný se alespoň trochu pohybovat, odletěl do Mnichova, kde se nechal vyšetřit u svého lékaře. "Nechal jsem si udělat test. Tušil jsem, že se může jednat o prasečí chřipku. Výsledek byl pozitivní. Byl jsem v šoku," řekl tenista, který jedním dechem dodal."Teď už jsem ale klidný, protože vím, že je to sice drsná forma chřipky, ale člověk v dobré kondici ji může relativně snadno překonat," řekl Haas.


Haas bude odpočívat s rodinou. Vrátit se chce v Paříži


Semifinalista Wimbledonu si tak musí dát nucenou pauzu, na kurty by se ale chtěl letos ještě vrátit. "Nyní si odpočinu se svou rodinou a doufám, že se ve formě vrátím na konci sezony v Paříži," vzkázal Haas prostřednictvím svých webových stránek.


Jednatřicetiletý rodák z Hamburku, který žije na Floridě, se letos po více než dvou letech opět dočkal turnajového triumfu na trávě v Halle. Na kontě má celkem dvanáct titulů ve dvouhře.

jvl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL News

   17:50 18:05
   18:05

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   19:50

   Běhej lesy - Brdy

   20:00

   Kayaking Kerala - Part 2

   20:35

   NHL: Calgary Flames - Winnipeg Jets

   23:15

   Element (419)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   17:05 19:10
   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

   19:35

   NBA: Miami Heat - Toronto Raptors

   22:05

   UFC Reloaded (48)

   22:50

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   00:50

   UFC Reloaded (45)

Celý program