Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.7. 2014 15:14
video nesmyslné pravidlo

Tenisová fraška! Soupeřka se zranila, tak Hingisová hrála trojhru

Zdroj: Vimeo

Kdo neviděl, neuvěří. I tohle je možné v tenisu. Když Taylor Townsendová svým úderem zranila spoluhráčku Liezel Huberovou, rozhodla se, že čtyřhru dohraje proti dvojici Hingisová - Rodionovová sama. A byla to fraška.

I v USA mají svůj tenisový šampionát, říkají mu World Team Tennis. V utkání Philadelphie Freedoms s Washingtonem Kastles nastala situace, po které se možná budou měnit tenisová pravidla. To, co se dělo na kurtu, totiž znehodnotilo vystoupení všech aktérek na kurtu. A byly to velmi známé tváře jako Martina Hingisová, Anastasia Rodionovová a Taylor Townsendová!


Zranění Liezel Huberové
Zdroj: Twitter Zranění Liezel Huberové


Právě Townsendová zadělala na komplikace. Jedním z úderů zasáhla do hlavy svou partnerku Liezel Huberovou, která po pár minutách musela ze zápasu odstoupit. Slavná trenérka Billie Jean Kingová ale Townsendové poradila, aby zápas neskrečovala a rozhodla se ho dohrát. To, aby se jejímu týmu započítaly aspoň nějaké body. A tak Taylor hrála sama proti dvěma soupeřkám.


Zranění Liezel Huberové
Zdroj: Twitter Zranění Liezel Huberové


Jenže tady nastal zádrhel. Townsendová podle pravidel čtyřhry, které nemyslí na případnou trojhru, nesměla přijímat na straně, která byla vyhrazena Huberové. A tak se aspoň komickými pohyby snažila své soupeřky rozptýlit. Když pochopila, že je to zbytečné, tak už jen pasivně sledovala, jak míčky padají do kurtu. Nakonec se přestaly snažit všechny aktérky.


Trapný zápas nakonec naštěstí brzy skončil a snaha Townsendové přišla vniveč. Philadelphia podlehla Washingtonu 15-21. Na šampionátu WTT se totiž sbírají body bez ohledu na získané sety. A nyní už všichni vědí, že zranit svého partnera se při čtyřhře nevyplácí. Zas tak zlé ale zranění Liezel Huberové není, brzy bude zpátky na kurtu.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:05 06:45

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   10:30

   Inside the Octagon: Holloway vs. Poirier 2

   10:55

   Sportovní noviny

   11:00

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 04:35 07:05

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:25

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   11:50

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   15:30

   Off-road Maraton (1)

Celý Program