Štěpánek JE ZPÁTKY, triumfoval na turnaji ve Washingtonu

Radek Štěpánek porazil ve finále turnaje ve Washingtonu Gaëla Monfilse z Francie 6:4, 6:4 a získal pátý titul v kariéře.

Český tenista Radek Štěpánek vyhrál mezinárodní turnaj Legg Mason Tennis Classic v americkém Washingtonu, když ve finále porazil nejvýše nasazeného Francouze Gaëla Monfilse po setech 6:4, 6:4. Pro Štěpánka je to pátý titul v kariéře ve dvouhře, na okruhu ATP triumfoval po dvou a půl letech.

Dvaatřicetiletý Štěpánek byl naposledy ve finále loni v lednu v australském Brisbane. Poslední triumf si připsal dokonce ještě o jedenáct měsíců dřív. V únoru roku 2009 porazili ve finále turnaje v San José Mardyho Fishe po setech 3:6, 6:4, 6:2.

Fish byl paradoxně nepřímo také u zrodu skvělé Štěpánkovy cesty na turnaji ve Washingtonu. Američan totiž do turnaje vůbec nenastoupil a rodák z Karviné tak po výhře v 1. kole nad Němcem Petzschnerem potkal ve druhém kole místo Fishe kvalifikanta Odesnika. V osmifinále si Štěpánek poradil s Finem Nieminenem ve třech setech a jako nenasazený vyřadil i turnajovou pětku Fernanda Verdaska ze Španělska. V semifinále přešel český tenista přes domácí překvapení Donalda Younga.

Finálový souboj proti sedmému hráči světa Gaëlu Monfilsovi Štěpánkovi seděl. Hned v úvodu prolomil soupeřovo podání a rychle vedl 3:1 a později 4:2. Pak ale přišla pauza kvůli dešti a několik desítek minut se nehrálo. Štěpánek však i přes nepříznivou zápasovou bilanci s Monfilsem (2:5) se po návratu na kurt nevzdal a první set vydřel poměrem 6:4. Také ve druhé sadě bojoval český hráč statečně a důležité bylo, že si držel svůj servis. Nakonec Štěpánek udolal Monfilse po devadesáti třech minutách 6:4 a 6:4.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Legg Mason Tennis Classic (USA - Washington)
Turnaj mužů, tvrdý povrch (1 402 900)

Dvouhra - finále: ŠTĚPÁNEK (ČR) - Monfils (1-Fr.) 6:4, 6:4.

Čtyřhra - fnále: Llodra, Zimonjič (3-Fr./Srb.) - Lindstedt, Tecau (Švéd./Rum.) 6:7(3), 7:6(6), 10:7.

18:05

NHL Classic games: Chicago Black Hawks - Edmonton OilersVítezný gól Jaroslava Pouzara ve Finále Konference Clarence Campbella (3.5.1983)