Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Snad si lidé koupili lístky na nás, ne na Djokoviče, věří Berdych před Davis Cupem

Témata:

Tomáš Berdych před Davis Cupem věří, že se tenisoví fanoušci nenechají otrávit absencí světové jedničky Novaka Djokoviče v srbském týmu a že dorazí podpořit reprezentanty.

"V neděli ráno jsme přijeli do Prahy, odpoledne se jdeme podívat do haly a vyzkoušet si kurt,“ řekl Berdych v neděli na pražském Hlavním nádraží, kde se česká daviscupová reprezentace sešla.
 

"Už jsem sice na antuce hrál dva dny, ale bylo to spíš o trénování morálky než o skutečném tenisu. Podmínky nebyly úplně tenisové, ani ne deset stupňů a šíleně fučelo. Ty jarní kurty nejsou nic moc, už se těším do haly na pořádný kurt,“ dodal.
 

Berdych neřeší, zda současná světová jednička Novak Djokovič do Prahy přijede, či ne. "Pro mě to žádné téma není a nebylo. Jde o rozhodnutí jeho samotného a srbského týmu, koho postaví. Myslím, že i bez Djokoviče mají dost silný tým."
 

Berdych zůstane klidný, i kdyby se Djokovič nakonec v Praze objevil. "Ať se stane cokoliv, pro mě to nic nemění. Já se musím připravit a jít do toho na sto procent, to je celé. Nerozhoduje, kdo bude stát proti mně na druhé straně,“ má jasno český hráč.
 

Daviscupový tým se poprvé od roku 2006 vrací do Prahy a na antuku. "I když jsme počítali, že tu bude hrát Djokovič, kvůli němu jsme povrch neřešili. Porážet Djokoviče na čemkoli je strašně těžké. Ale s ohledem na Janka Tipsareviče nebo Viktora Troického si myslíme, že antuka by pro nás mohla být nejsnazší cestou, jak je porazit. Mohlo by nám to víc sedět. Doufám, že to byla správná volba,“ věří Berdych.
 

Berdych má v dobré paměti nejen výbornou atmosféru při posledním účinkování týmu v Praze proti Švýcarsku, ale také skvělé zápasy v minulých letech v Ostravě.
 

"Na Švýcarsko v Praze máme hezké vzpomínky, vždyť jsme je porazili i s Federerem, ale i v Ostravě bývá vynikající atmosféra, fanoušci jsou tam fakt skvělí, pokaždé je úplně plno. Ale proč nehrát po dlouhé době zase v Praze? Moc se na to těším."
 

Kdyby přijela Barcelona bez Messiho, tak by lidé taky přišli, je si jistý Berdych
 

Berdych se neobává, že by ve vyprodané pražské O2 Aréně zůstala nakonec volná místa kvůli neúčasti světové jedničky. "Že si lidi koupili lístky na Djokoviče? Já teda doufám, že si kupují vstupenky na nás, ne na něho. Hraje přece český tým,“ má jasno.
 

"Kdyby tu hrála fotbalová Barcelona bez Messiho, taky by přece diváci nezůstali doma. Všichni fanoušci si snad přejí, abychom postoupili my, a ti, co tomu rozumějí, určitě vědí, že bez něj to pro nás může být "snadnější“. Snad není nikdo, kdo by raději viděl Djokoviče než naše vítězství," prohlásil.

 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 15:50 17:30

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   19:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   01:35

   Ligue 1 Highlights (37)

Celý Program