Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Australian open

Skvělé úterý! Dál jdou čtyři Češky, končí jen Hernych

Petra Kvitová
Zdroj: isifa.com

Český ženský tenis zažil na Australian Open vítězné žně. Všechny Češky startující v úterním programu si s přehledem zajistily postup do 2. kola. Denisa Allertová a Tereza Smitková navíc smetly své soupeřky za méně než hodinu.

Světová čtyřka Petra Kvitová s postupem do druhého kola moc práce neměla. Proti nizozemské kvalifikantce Hogenkampové za jednadvacet minut vyhrála první set. Ve třetí hře druhé sady pak sebrala dvaadvacetileté tenistce servis a v klidu si došla pro vítězství 6:1, 6:4.

 

Premiérový start v hlavní soutěži úvodního grandslamového turnaje zvládly skvěle Denisa Allertová a Tereza Smitková. První jmenovaná strávila na kurtu se Švýcarkou Oprandiovou jen dvaapadesát minut, v prvním setu jí nadělila „kanára“ a po výhře 6:0, 6:2 se může těšit na duel proti nasazené devatenáctce Alize Cornetové z Francie.

 

Smitková si podobně snadno poradila s Chorvatkou Lučičovou-Baroniovou. Deklasovala ji za necelých padesát minut dvakrát 6:1 a ve druhém kole ji čeká Camila Giorgiová, která překvapivě v italském souboji vyřadila dvanáctou nasazenou Flavii Pennettaovou.

 

Barbora Záhlavová-Strýcová, poslední Češka úterního programu, přešla za hodinu a půl po setech 6:4, 6:4 přes Maďarku Babosovou. Nasazená pětadvacítka bude favoritkou i v dalším kole, kde změří síly s reprezentantkou Taiwanu Changovou.

 

Jediným, kdo druhý den ukončil své působení na turnaji, tak byl Jan Hernych, který ve třech setech podlehl Kolumbijci Giraldovi.


 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program