Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.5. 2015 17:43
VIDEO Selhání bodyguardů

Selfie s Federerem? Fanoušek si pro něj doběhl přímo na kurt

Zdroj: YouTube.com

Pořadatelská služba na French Open selhala! Na Rogera Federera kvůli tomu čekalo po vítězném utkání pořádné překvapení. Na tenisový kurt vletěl fanoušek a chtěl si se švýcarským tenistou udělat fotku. Nenašel se nikdo, kdo by ho zastavil, a to Federer ostře kritizoval.

Celé se to seběhlo poměrně rychle. Fanoušek lehce přeskočil bariéru, a zatímco se Federer pakoval z kurtu se svými batohy, přiskočil k němu mladý výtržník s mobilem. Švýcara objal kolem ramen a chtěl si s ním pořídit populární „selfie“. Federer mu chtěl zprvu vyhovět, než mu došlo, že tohle není úplně normální situace. Proto se začal dožadovat zásahu bodyguardů.

 

Ti už byli asi myšlenkami jinde, protože zaspali a zakročili až po chvíli. „Víte, ono to není jenom o tom být tam, stát u kurtu a nosit pěknou kravatu a sako,“ vyjádřil se po zápase Federer s rozhořčením v hlase. Rozhodně je to věc, která na kurt nepatří, a v první řadě jde o bezpečí tenistů. Příště to nemusí být fanoušek s mobilem. „Doufám, že z toho vedení turnaje vyvodí následky,“ dodal Švýcar.

 

Není to poprvé, co se Federerovi na Roland Garros něco takového přihodilo. Jistě má ještě v živé paměti incident z před šesti let, kdy hrál finále tohoto grandslamu. Tehdy na kurt vběhl poblázněný fanoušek s vlajkou Barcelony a baretem, který se pokusil Švýcarovi nasadit na hlavu. I tenkrát pořadatelské službě nějakou tu vteřinku trvalo, než zasáhla.

 

Podívejte se na výtržníka z finále Roland Garros z roku 2009.

 

Není se tak čemu divit, že sedmnáctinásobný grandslamový vítěz apeluje na zlepšení ochrany tenistů. „Něco takového by se na kurtu Phillippe Chatriera nikdy nemělo stát,“ komentoval Federer incident. A nebál se připomenout situaci z roku 2009. „Zejména proto, že se mi to tady stalo již po druhé.“

vot TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 02:30 03:15

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program