Šarapovová si při svém návratu dělala legraci sama ze sebe

Téma:

Zvykli jste si na to, že během ženských tenisových zápasů je na kurtu ticho? Tak tomu je konec. Ruská kráska s hlasem, který připomíná start nadzvukového letadla, je zpět.

Bílý sport opustila Šarapovová v srpnu, kdy se kvůli bolavému ramenu, které jí znemožňovalo podání, rozhodla dát si pauzu, aby se dala dohromady.

Důkaz o tom, že Marii Šarapovové se daří i mimo tenisové kurty:

Pro svůj návrat na světový okruh si Ruska vybrala tenisový turnaj v Indian Wells, kde nastoupila po boku své krajanky Jeleny Vesninové ve čtyřhře. Navzdory porážce 1:6, 6:4 a 7:10, kterou ruskému páru uštědřila Jekatěrina Makarovová a Taťána Pučeková, byla někdejší světová jednička se svým prvním utkáním po šestiměsíční pauze spokojená.

Důkaz o tom, že Marii Šarapovové se daří i mimo pláže:

Šarapovová: Chtěla jsem si to jen vyzkoušet

"Je skvělé se vrátit ,“ řekla Šarapovová, která si rozhodně nedělala z porážky těžkou hlavu, protože zápas pro ni nebyl prý ničím jiným, než tréninkem. "Chtěla jsem to jen vyzkoušet,“ uvedla ruská tenistka, která si podle svých slov bude postupně nakládat stále větší počet utkání. "V tuto chvíli jsem schopná tenisové zápasy tři dny po sobě, poté přidám čtyři a pomalu půjdu na pět," uvedla třiadvacátá hráčka světa.

Tenistku už rameno nebolí, takže podává jako z kanonu

Na Šarapovové ani nebyl příliš znát dlouhý výpadek. Prvním setem se sice trochu protrápila, ale ve druhé sadě už předváděla velmi dobrý pohyb po kurtu. A co je nejdůležitější, výborně servírovala, čímž dokázala, že zraněné rameno už je absolutně v pořádku. Její podání přitom v průběhu zápasu zrálo jako víno, když v jeho závěru servírovala rychlostí více než 170 km/h. "Během utkání jsem se soustředila na servis a doufala, že míč budu nad hlavou stále lépe trefovat,“ komentovala Šarapovová svoje zlepšení, jejíž podání bylo ke konci zápasu v podstatě nehratelné.

"Mým hlavním cílem však bylo, abych znovu nasála zápasovou atmosféru a zvykla si na fanoušky. Je totiž něco jiného pinkat si na tréninkovém kurtu a hrát před plnými ochozy,“ osvětila svůj hlavní cíl Šarapovová, která navzdory porážce dokonce vtipkovala na téma své neznalosti o čtyřhře.

"Během zápasu jsem se dozvěděla spoustu věcí, které jsem před tím vůbec nevěděla, jako například, že při shodě za stavu 40:40 nenásleduje výhoda, ale rovnou bod. Už je po zápasu a vy to vlastně ani nevíte. To není moc příjemné," diví se naoko Šarapovová. Během zápasu se stihla dokonce slušně pobavit.  "Docela legrační je i to, jak se během zápasu s vaší spoluhráčkou navzájem koučujete. Musela jsem se tomu smát,“ řekla ruská tenistka, která si svůj návrat evidentně užila.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

jvl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Inter Miami CF - CF Montreal

   17:00 18:45
   18:45

   Kolo pro život - Beroun

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   FIA Karting Championship 2021 (5)

   19:30

   Český motorsport 2021 (6)

   20:00

   Major League Soccer Highlights (13)

 • Nova Sport 2

  • Bellator 263: Pitbull vs. McKee

   15:00 18:35
   18:35

   Hokej: Sportovní originály - Petr Mrázek

   18:50

   Hokej: Connor McDavid - Fenomén

   19:05

   Whitewater Polar Circle

   19:30

   V8 Superboats Championship - Round 1 - 3

   20:00

   Sportovní originály - František Straka - trenér

Celý program