Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2015 17:29
grandslam french open

LUCIE to dokázala! Na Roland Garros vyhrála aspoň čtyřhru

Lucie Šafářová
Zdroj: Profimedia
Lucie Šafářová

Lucie Šafářová nakonec přece jen odjíždí z grandslamového Roland Garros jako vítězka. Co nevyšlo ve dvouhře, podařilo se v deblu. Šafářová společně s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou turnaj ovládly.

"Je to nejsladší tečka," řekla Šafářová. "Jsem strašně ráda, že se nám to povedlo, Je naprosto neuvěřitelné být tady ve finále singla a vyhrát debla. Jsem strašně šťastná, postupně mi to dochází, ale už na mě taky padá únava."

To samé dokázala před třemi Italka Sara Erraniová, která ve finále nestačila na Rusku Marii Šarapovovou a v deblu uspěla s krajankou Robertou Vinciovou.


Šafářová dnes hrála třináctý zápas na turnaji a v prvním setu působila trošku unaveně. Chybovala stejně jako její spoluhráčka. "Říkala jsem si, že tady nechci prohrát dvakrát ve finále," honilo se Šafářové hlavou. Od druhé sady se obě rozehrály, jednou získaly servis soupeřek a Šafářová set ukončila esem. "Hrály jsme pak výborně a myslím, že jsme si to vybojovaly. Jsem nadšená," řekla Šafářová.


V rozhodující sadě odvrátil česko-americký pár při podání Šafářové za stavu 1:2 tři brejkboly a pak získal pět her v řadě. Zápas na servisu dohrála rázně Šafářová - esem vybojovala mečbol a přímým bodem z podání duel ukončila.


"Díky, Lucie. Hrála jsi tady skoro každý den a odvedla neskutečnou práci," ocenila Matteková-Sandsová českou spoluhráčku při vyhlášení na kurtu.


Lucie Šafářová
Zdroj: Twitter Lucie Šafářová


Šafářová v Paříži navázala na Lucii Hradeckou a Andreu Hlaváčkové, které zde získaly deblový titul v roce 2011. Právě Hradeckou s Hlaváčkovou vyřadily Šafářová s Mattekovou-Sandsovou v semifinále.


S Mattekovou-Sandsovou hraje Šafářová od začátku letošní sezony a nadmíru se jim daří. Při své premiéře ovládly Australian Open, získaly titul také ve Stuttgartu a nyní i na Roland Garros. Na grandslamech mají bilanci 12:0 a jsou téměř jistými účastnicemi podzimního Turnaji mistryň v Singapuru.


Za obě finále Šafářová na French Open vydělala celkem 1,125 milionu eur (v přepočtu 30,8 milionu korun) - 900 eur tisíc za dvouhru a 225.000 eur za čtyřhru.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:35 18:50

   NHL News

   18:50

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   20:50

   Večerní Sportovní noviny

   20:55

   Studio NHL

   21:05

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   23:45

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 16:55 19:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program