Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.2. 2015 11:17
skvělý debl

SENZAČNÍ Lucka vyhrála společně s Betty Australian Open!

Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová
Zdroj: isifa.com
Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová

Lucie Šafářová vyhrála čtyřhru na Australian Open a získala první deblový grandslamový titul. Česká hráčka se radovala společně s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Česko-amerocká dvojice v pátečním finále v Melbourne porazila Číňanku Čeng Ťie a Chan Yung-Jan z Tchaj-wanu 6:4, 7:6.


Sedmadvacetiletá Šafářová se stala první českou vítězkou čtyřhry na Australian Open po 20 letech. Před ní to naposledy dokázala Jana Novotná, která se v roce 1995 radovala z titulu spolu se Španělkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou.

Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová
Zdroj: isifa.com Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová


Ve finále česko-americký pár ovládl první set, jenže ve druhém musel řešit problémy. Matteková-Sandsová se nechala na kurtu ošetřovat, ale hrála dál. Dvakrát soupeřky podávaly na zisk druhé sady, ani jednou však neuspěly a tie-break ovládly Šafářová s Mattekovou-Sandsovou, která proměnila mečbol prohozem po lajně.


Po neúspěchu ve dvouhře, v které vypadla hned v 1. kole, si tak Šafářová spravila v Austrálii náladu. S devětadvacetiletou Mattekovou-Sandsovou přitom vytvořily deblový pár poprvé v kariéře, ale dobře se doplňovaly. Cestou za titulem vyřadily i turnajové trojky Jekatěrinu Makarovovou s Jelenou Vesninovou i další nasazené páry.


"Lucie, musím ti poděkovat. Hrály jsme spolu prvně a doufám, že si to zopakujeme," řekla Američanka, která už na Australian Open vyhrála před třemi lety smíšenou čtyřhru. "Určitě. I já tobě děkuju za skvělý týden," smála se Šafářová.

ram, čtk TN.cz