pustil se do kaderky

Rozhořčený Štěpánek: Je to ostuda a nerespekt, Složila pozvu sám

Téma:

Radek Štěpánek absolutně nechápe chování šéfa českého tenisového svazu Iva Kaderky, který na základě osobních sporů nepozval na finále Davis Cupu legendy jako Martinu Navrátilovou nebo Pavla Složila. Do celé věci se zřejmě vloží i osobně.

Blížící se daviscupové finále mezi Čechy a Španěly mohlo být ideální příležitostí, aby se po letech znovu potkal vítězný tým z roku 1980 ve složení Ivan Lendl, Tomáš Šmíd, Jan Kodeš a Pavel Složil. Posledně jmenovaný bude ale chybět. Kaderka totiž předvedl ukázkový příklad arogance moci a rodáka z Opavy na tenisový svátek roku nepozval. Před lety s ním totiž měl problém, přes který se dodnes nepřenesl.
 

“Přemýšlím o tom, protože mi přijde neuvěřitelný, že tohle mohlo někoho už podruhé napadnout. Poté, co se takové fiasko odehrálo už při našem prvním finále ve Španělsku, tak tohle může zopakovat jenom někdo… nevím jak to nazvat,“ rýpnul si do Kaderky Štěpánek v rozhovoru pro isport.cz.
 

Že někdo v tak vysoké funkci vnáší do tenisu osobní spory, přijde nejen jemu jako nehoráznost. “Je to ostuda, nerespekt a neúcta vůči hráčům, kteří toho pro naši republiku udělali tolik, byli a jsou inspirací pro nás další generace. Oni jsou jediní, kteří dokázali vyhrát Davis Cup, a my se je snažíme napodobit,“ pokračoval v nahněvaném tónu.

 


 

Dokonce je připraven pozvat Složila sám."Doopravdy velice silně zvažuju, že to udělám, protože tito lidé by měli být v určité míře uctíváni. Měl by se jim na finále rolovat červený koberec,“ má jasno.
 

Pavel Složil mu prý gratuloval po utkání v Argentině a vzkázal, že cítí šanci i na úspěch proti Španělům. A že by u toho jako jediný z českých daviscupových šampiónů chyběl? Štěpánek to považuje za absurdní. “Všichni to s námi prožívají, i když chování vůči nim není vůbec adekvátní. Ale bohužel za to nemůžeme my hráči ani pan Černošek, tohle náleží úplně někomu jinýmu. Mě jako hráče to ale strašidelně mrzí a vážně zvažuju, že pana Složila pozvu sám,“ zopakovala česká tenisová dvojka.
 

Že by tak měl Kaderka zaděláno na dalšího“nepřítele“? „Já jsem s Kaderkou iks let nemluvil, vůbec s ním nekomunikuju. Já to neberu jako konflikt s ním. Jen chci ukázat, že k těmto lidem by se mělo přistupovat úplně jinak. Za sebe říkám, že to je velice smutný,“ pokrčil rameny.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:15 02:45

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Leicester Tigers - Gloucester Rugby

   12:45

   Zvedni se z gauče (2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   11:40

   UFC Greatest Fights (4)

   12:05

   UFC Now (27)

   13:00

   Fotbal: Amiens SC - Olympique Lyon

   14:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Racing Strasbourg

Celý Program