Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

srbská chyba?

Proč nehrál Djokovič? Něco tam u nich lítá ve vzduchu, tuší Berdych

Radek Štěpánek - Novak Djokovič (finále Davis Cupu) - 1
Zdroj: isifa.com
Témata:

Možná to byla osudová chyba. Novak Djokovič ale do čtyřhry finále Davisova poháru nenastoupil. Pořádné vysvětlení chybí, Srbové mluví opatrně a pořád věří v obrat. Tomáš Berdych ale naznačil tušení, že v táboře domácích něco není v pořádku.

Srbská taktika nevyšla. Ta česká naopak ano. Čeští tenisté tradičně vsadili na daviscupovou deblovou jistotu - souhru dvou nejlepších hráčů. Srbové si asi neuvědomili, že s Djokovičem by byl jejich debl silnější. Na rychlém povrchu by už jen "Noleho" servis a return dělal Berdychovi se Štěpánkem problémy. Jenže chyba byla v srbské komunikaci.


Nakonec se údajně rozhodl sám Djokovič, že hrát nebude, i když původně hlásil, že je připravený hrát všechny tři dny. "Co se rozhodnutí o tom, kdo bude hrát ve čtyřhře, tak jsme o tom vedli dlouhé diskuse. Novak hrál mnoho zápasů v posledních měsících, mluvil jsem s ním já i ostatní hráči. Byl ale unavený a hrát nechtěl," snažil se vysvětlit nehrající kapitán Obradovič.


Nechtěl ale připustit, že to bylo špatné rozhodnutí. "Češi hráli opravdu výborně a můžeme jim jen pogratulovat. Ale my neměli špatnou dvojici. Nenad a Ilja porazily americké bratry Bryany a udělali bod i s Belgií. Jenže Češi byli prostě lepší."


To ostatně potvrdil i čeští hráči. "Troufnu si říct, že jsme podali možná jeden z našich nejlepších týmových výkonů," pochvaloval si Štěpánek. "Byl to velký výkon od začátku do konce. Dali jsme jim k dispozici jen jeden brejkbol, skvěle jsme se doplňovali a hráli agresivně. Zasloužené vítězství," doplnil Berdych.


Ale Djokovičova absence je překvapila. Možná prý není něco v srbském týmu v pořádku. „Ve vzduchu tady asi něco lítá, že ho nechali sedět na těch krásných bílých židlích. Já jsem za to strašně rád,“ přiznal Tomáš Berdych.


Srbové ale pořád věří v obrat. "Pravda je, že jsme v těžké situaci, ale pořád můžeme vyhrát. Čtvrtý zápas hraje Novak, a když vyhraje , bude se rozhodovat v pátém. Nemyslí, že by Češi něco měnili a tak bude hrát Štěpánek, který může být unavený. Ještě jsem se nerozhodl , kdo bude hrát pátý zápas, máme na to spoustu času," zůstal tajemný Branko Obradovič.
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program