Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2015 16:41
historický úspěch tenisové žebříčky

Poprvé po 26 letech! V nejlepší desítce jsou dvě české hráčky

Lucie Šafářová a Petra Kvitová
Zdroj: facebook.com

Na kurtech Roland Garros ji sice s přehledem zastínila Lucie Šafářová, přesto se Petra Kvitová posunula v žebříčku WTA už na druhé místo. Velký skok udělala právě Šafářová, která je po senzačním tažení pařížským turnajem už sedmá. Česká republika tak má v desítce hned dvě hráčky. To bylo naposledy k vidění ještě za minulého režimu!

Psal se říjen 1989. V ženském tenisovém žebříčku byla finalistka Australian Open toho roku Helena Suková na osmém místě, Jana Novotná, kterou nejlepší roky kariéry teprve čekaly, o dvě příčky níže. Dvě Češky v první desítce singlového žebříčku. Kdo by to byl čekal, že to bude na dlouhých šestadvacet let naposledy?

 

Až díky Petře Kvitové a Lucii Šafářové se naše malá republika dočkala stejného úspěchu. Kvitová patří ke světové špičce už několik let, Šafářová se do ní definitivně prokousala po famózním tažení grandslamovým French Open , kde jí zastavila až ve finále světová jednička Serena Williamsová.

 

Cesta Lucie Šafářové dvouhrou na Roland Garros skončila těsně pod vrcholem. Více čtěte ZDE!

 

V pořadí dvouhry ji úspěšný turnaj vynesl až na sedmé místo, polepšila si ale i Kvitová. Díky osmifinálové účasti ve Francii a nezdaru Halepové a Šarapovové je v nejnovějším vydání žebříčku už druhá. Už za pár týdnů ji ale čeká velká výzva. Bude obhajovat loňský titul z Wimbledonu.

 

To ale není vše. Na dostřel desítky je i Karolína Plíšková, která okupuje dvanácté místo. Dvaadvacátá je Barbora Strýcová.

 

Zpět ale k Lucii Šafářové. Ta totiž nezaznamenala progres jen v singlu, ale i ve čtyřhře. S hráčskou partnerkou Mattekovou-Sandsovou ovládla debl na French Open, což ji katapultovalo z osmnáctého místa na páté.

 

Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou Sandsovou vyhrály čtyřhru na French Open! Čtěte ZDE!

 

Na čele žebříčků k žádným změnám nedošlo. Serena Williamsová suverénně vládne ženám, Novak Djokovič si i přes prohru ve finále se Stanislavsem Wawrinkou v klidu drží první příčku mezi muži. Švýcarského tenistu dostal triumf z Paříže z devátého na čtvrté místo.

 

Tomáši Berdychovi patří v nejnovějším vydání žebříčku ATP šestá příčka. Druhým nejlepším Čechem je Lukáš Rosol, jenž poskočil ze 43. na 38. místo.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:20 16:55

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   20:50

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:50

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   19:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   19:35

   NBA – akce měsíce

   19:40

   Magazín NBA Action (29)

Celý Program