Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pařížské publikum je stupidní, myslí si Nadalův trenér

Témata:

Nepříliš lichotivě pojmenoval fanoušky na French Open Toni Nadal, kouč a zároveň strýc Rafaela Nadala, po nedělní prohře svého synovce se Švédem Robinem Söderlingem. Byli prý moc zaujatí vůči jeho svěřenci.

Nadal, první muž světového tenisu, byl v říjnu loňského roku vypískán na pařížském turnaji série Masters poté, co kvůli zranění vzdal čtvrtfinálový duel s Rusem Davyděnkem.


Malé podpory se mu pak v návaznosti na to dostalo v neděli, kdy neúspěšně bojoval se Söderlingem během 4. kola letošního French Open.


"Je pouze jedno horší publikum, než to francouzské, a to je v Paříži"


Rodák z Manacoru prohrou přišel o možnost získat pátý titul na Roland Garros v řadě, jeho strýc Toni si následně v rozhovoru pro stanici Cadena Ser nebral servítky.


"Je pouze jedno horší publikum, než to francouzské, a to je v Paříži. Oni sami to o sobě říkají a je to pravda. Diváci v Paříži jsou prostě stupidní. Myslím si, že Francouzi nemají rádi, když Španělé vyhrávají," poznamenal Toni Nadal.


"Přát někomu prohru je lehce naduté. Oni pouze ukazují stupiditu lidí, kteří si o sobě myslí, že jsou dokonalí," pokračoval Toni Nadal.


Kromě kritiky pařížského publika se "Strýček Toni", jak se Nadalovi přezdívá, vrátil k neúspěšnému osmifinálovému vystoupení svého svěřence. Nehledal žádné výmluvy. Švéd byl podle něho jednoduše lepší.


Pětinásobnému vítězi zdejšího podniku prý nepomohlo ani to, že byl až nebývale nervózní a jeho hra postrádala dostatek sebevědomí a přesnosti. "Budeme doufat, že začneme s čistým štítem hezky nanovo," uzavřel přísný kouč.


"Tento turnaj je pro mě velmi důležitý a mám ho rád"


Samotný hráč po prohře vážil slova, přesto sám připustil, že publikum spíše podporovalo jeho soupeře. "Tento turnaj je pro mě velmi důležitý a mám ho rád. Myslím si však, že až se sem opět vrátím, fanoušci by mě mohli v klíčových momentech podporovat trochu více."

jvl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 06:15 07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto3)

   07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto2)

   08:05

   MotoGP - VC Japonska (trénink MotoGP)

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - New York Rangers

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 04:05 06:45

   NHL: Vegas Golden Knights - Ottawa Senators

   09:00

   Basketbal: Teksüt Bandirma - Hapoel Jerusalem

   10:30

   MONETA Czech PGA Tour (6)

   11:25

   Rychlá kola (10)

   11:50

   Off-road Maraton (6)

   12:10

   Truck Racing Magazine (8)

Celý Program