sledujeme

ON-LINE: Djokovič porazil Federera 2:0 a vyhrál Turnaj mistrů

Novak Djokovič
Zdroj: isifa.com

Tenisový Turnaj mistrů vyvrcholí v Londýně přesně tak, jak má. Finále je soubojem dvou aktuálně nejlepších hráčů světa, Srba Novaka Djokoviče a Švýcara Rogera Federera.

NOVAK DJOKOVIČ VÍTĚZÍ V TURNAJI MISTRŮ A POTVRZUJE, KDO JE SOUČASNOU SVĚTOVOU JEDNIČKOU.

Federer podruhé v kariéře neuspěl v Turnaji mistrů. Djokovič vítězí v setu 7:5 za 2 hodiny a 14 minut a vyhrává celý turnaj.

6:5 Třetí hra v řadě! Novak Djokovič otáčí průběh druhé sady a vede 6:5

5:5 a je srovnáno! Federer vedl 30:0 a promarnil dva setboly. Djokovič získal výhodu a brejkbal a vyrovnal na 5:5.

5:4 pro Federera. Djokovič si nenechal sebrat své podání a snižuje.

5:3. Federerova druhá dvojchyba a první brejbol druhé sady pro Djokoviče. Federer ale své podání uhájijl a vede 5:3.

4:3 Nadále vede Federer, ale Djokovičovi se při vlastním podání podařilo snížit.

4:2 vede Federer, sice vyrobil dvojchybu, ale Djokovič zase špatně returnoval.

3:2 vede Federer. Djokovič měl při svém serviu namále, Federer byl trpělivější, ale udělal pár chyb. Djokovič se drží, snižuje na 2:3.

3:1 vede Federer. Čtvrtý gem druhého setu zakončil Śvýcar esem.

2:1 Djokovič vyhrává své podání a snižuje.

2:0 Federer potvrzuje brejk a při svém podání získává vedení 2:0

1:0 pro Federera. Na úvod druhého setu podává Djokovič, ale hned nabízí Federerovi brejkbol. Klasická přetahovaná. Po mnoha výměnách má Federer pátý brejkbol, a ten proměňuje! Djokovič udělal chybu a Federer získává jeho servis a jde do vedení v setu.

NOVAK DJOKOVIČ VÍTĚZÍ V PRVNÍM SETU FINÁLE TURNAJE MISTRŮ. Dramatický tiebreak vyhrává poměrem 8:6.

6:6 Djokovič si v přestávce nechal ošetřit pravý loket, na který upadl, první set se hraje se už hodinu. Djokovič vyrovnává a bude se hrát tiebreak.

6:5 pro Federera. Další zvrat první sady! Podává Djokovič, ale Federer ukončuje hru esem a otáčí.

5:5. Djokovič při svém podání nevyužil první setbol a nakonec svůj servis prohrál. Federer vyrovnává na 5:5

5:3 vede Djokovič. Předlouhá hra! Djokovič v ní vybojoval brejkbol, ale Federer se ubránil. Následovala přetahovaná a nakonec Novak Djokovič dokonal brejk otáčí z 0:3 na 5:3

4:4 Opět je vyrovnáno. Djokovič zlepšil servis, a to nese ovoce.

4:3 pro Federera. Hodně rychlá hra při podání Švýcara.

3:3 Je vyrovnáno. Djokovič si v této hře připsal své první eso.

3:2 pro Federera. Djokovič bere Federerovi poprvé v zápase podání a snižuje na 2:3. V posledních dvou hrách udělal Švýcar dost chyb.

3:1 Podává Djokovič, ale Federer je v úderech přesnější a nedá se. Djokovič přes výhodu nakonec přece jen získává svou první hru a snižuje na 1:3.

3:0 Djokovič uhrál při Federerově servisu první fiftýn, ale hra patří opět Švýcarovi, který po osmi minutách vede 3:0.

2:0 pro Federera. Zatímco Federer začal svůj servis esem, Djokovič zahájil dvojchybou. Federer uhrál při podání soupeře čistou hru.

1:0 Federer začal čistou hrou. Parádní start obhájce!

Oba aktéři jsou už na kurtu. Los vyhrál Federer a vybral si servis.

V semifinále si Djokovič, turnajová jednička, poradil za dvě hodiny a dvanáct minut s turnajovou šestkou, Argentincem Juanem Martinem del Potrem 4:6, 6:3 a 6:2.

Obhájce titulu a šestinásobný vítěz Turnaje mistrů Federer, nasazený jako číslo dvě, přehrál olympijského vítěze, Brita Andyho Murrayho za hodinu a třiatřicet minut 7:6 a 6:2.

Djokovič je vítěz Turnaje mistrů z roku 2008, Federer má na kontě šest titulů. Na vzájemné zápasy vede Švýcar 16:12.

Poslední zápas letošní sezony na okruhu ATP vysílá od 21 hodin FANDA.