SLEDUJEME o salátovou mísu

ON-LINE: Obhájí Češi Davis Cup? Štěpánek prohrál s Djokovičem

Radek Štěpánek ve finále DC proti Djokovičovi
Zdroj: isifa.com

A je to tady! Cesta za obhajobou začíná. Finále Davisova poháru mezi domácími Srby a českými obhájci rozehráli Radek Štěpánek s čerstým vítězem Turnaje mistrů Novakem Djokovičem. Světová dvojka vyhrála nad českým tenistou 7:5, 6:1, 6:4.

4:6. NOVAK DJOKOVIČ vyhrál i třetí set a VYBOJOVAL PRO SRBSKO PRVNÍ BOD.

4:5 Škoda! Štěpánek udělal dost nevynucených chyb a prohrál své podání. Djokovič bude servírovat na vítězství v zápase.

4:4 Djokovič opět výborně podává, ale Štěpánek zase skvěle returnuje. Bojuje, set je velmi vyrovnaný.

4:3 Štěpánek stále drží s Djokovičem krok, hru ukončuje přímým bodem z podání.

3:3 Djokovič si své podání hlídá a srovnává.

3:2 Štěpánek zahrál výborně, Djokoviče zahnal do defenzívy a zase vede.

2:2 Djokovič zase jednou uplatnil svůj nepřekonatelný servis, a i když vyrobil dvě nevynucené chyby v řadě, Štěpánka do brejku nepustil.

2:1 Štěpánek odehrál druhý výborný gem při svém podání a vede.

1:1. Djokovič opácí stejnou mincí, je srovnáno.

1:0 Výborně! Štěpánek servíruje a zahajuje čistou hrou!

ZAČÍNÁ TŘETÍ SET

1:6. Djokovič otočil z 0:30 na 40:30 a proměnil setbol.  SRB VYHRÁL DRUHÝ SET v poměru 6:1.

1:5 Djokovič je rozjetý jako parní válec, zatímco Štěpánek je jako pod dekou. Srb vyhrál 14 fiftýnů v řadě a bude podávat na vítězství v druhé sadě.

1:4 Rychlá hra! Djokovič nedal Štěpánkovi šanci a další čistou hrou zvyšuje na rozdíl tří gemů.

1:3. Djokovič bere čistou hrou Štěpánkovi podání a stejně jako v prvním setu může jít do trháku.

1:2 Štěpánek měl dva brejkboly, ale Djokovič dotáhl na shodu. Následovala výhoda, a zase shoda. Štěpánek byl blízko, ale hru má Djokovič.

1:1 Také Štěpánek své podání ubojoval, je vyrovnáno.

0:1 Dlouhý gem, ale Djokovič své úvodní podání uhájil.

ZAČAL DRUHÝ SET

5:7. Djokovič vyhrál první set. Srb to neměl vůbec jednoduché, Štěpánek hodně vzdoroval, ale první set nakonec

pro Srbsko. Djokovič ho získal  za 56 minut.

5:6 Štěpánek bojuje, nedává světové dvojce nic zadarmo. Jeho pokažený kraťas teď ale pomohl Djokovičovi.

5:5 Je vyrovnáno! Štěpánek udělal v utkání první dvojchybu a právě v nejnevhodnější chvíli za stavu 0:15. Z nepříznivého stavu 0:30 se dokázal vzpamatovat a svůj servis uhrál.

4:5. PARÁDA! Štěpánek bere Djokovičovi servis, český tenista měl tři brejkboly a využil. O první set se bude ještě bojovat!

3:5 Také Štěpánek získává čistou hru a snižuje. Jenže na podání jde Srb.

2:5 Radek při Djokovičově servisu zabojoval a měl tři brejkboly.Jenže Djokovič mu nedovolil je proměnit a vede 5:2.

2:4. První brejk utkání. Djokovič bere chybujícímu Štěpánkovi podání. Srb vedl 40:0 a měl hned tři brejkboly, český tenista stačil odvrátil jen jeden. Štěpánek to ještě zkoušel s jestřábím okem, ale neuspěl. .

2:3. Další čistá hra, navíc zakončená esem! Djokovič získává svá podání mnohem snadněji než Štěpánek

2:2. Štěpánek znovu dotahuje, zatím si své podání drží.

1:2. Djokovič skvěle odservíroval, získal svou první čistou hru.

1:1. Srovnáno! Štěpánek bojoval o svůj servis jako lev, a vyhrál. Oba tenisté předvedli nádherné výměny.

Štěpánek - Djokovič 0:1

Djokovič zahájil nechytatelným servisem, Štěpánek ale vzápětí uhrál z forhendu fiftýn. Pak už to ale bylo jen na Srbovi.

UTKÁNÍ ZAČÍNÁ.. Podává domácí Djokovič

Probíhá slavnostní zahájení, zní národní hymny obou zúčastněných zemí. Začátek utkání je naplánovaný na 16.00, Djokovič a Štěpánek se už rozehrávají.

Ve druhé dvouhře se pak Tomáš Berdych utká s Dušanem Lajovičem, náhradníkem za zraněného Janka Tipsareviče.

Štěpánek má s Djokovičem negativní bilanci 1:8, letos mu podlehl na Australian Open. Djokovič před cestou do Bělehradu vyhrál 22 zápasů v řadě a v úvodní finálové dvouhře bude jasným favoritem. Také od Berdycha se proti Lajovičovi, 117. hráči pořadí ATP, očekává jistý bod.

Češi, které místo nemocného Jaroslava Navrátila vede jako kapitán Vladimír Šafařík, hrají třetí finále Davisova poháru za pět let. Vyhráli už osm zápasů v řadě a poprvé v historii mají šanci slavnou "salátovou mísu" obhájit.