Davis Cup ON-LINE: Češi porazili ve čtyřhře Francouze

Berdych se Štěpánkem vyhráli ve čtyřhře v rámci prvního kola Davisova poháru nad francouzskou dvojicí po setech 6:3, 1:6, 6:4 a 6:2.

6:2 HRA, SET A ZÁPAS Česká republika! Gasquet tak trochu symbolicky na závěr zápasu ztrácí své podání a podtrhuje pozici nejhoršího muže čtyřhry.

5:2 Paráda!
Berdych podložil vysoké číslo statistiky prvního podání české dvojice v probíhajícím setu (přes 90 procent!) činy a k české radosti z vítězství v zápase zbývá získat jediný game.

4:2
Štěpánek s Berdychem se na úvod šesté hry vystřídali při špatných returnech. Pak prvně jmenovaný vužil skulinku uprostřed kurtu, ale Llodra kontroval esem. Štěpánek sice předvedl excelentní bekhendový prohoz křížem, Llodra však nakonec podání uhájil.

4:1
Češi, zdá se, kontrolují třetí set. Vcelku snadno získali Štěpánkovo podání, jakékoli komplikace odmítl závěrečnou bombou z voleje Berdych.

3:1
Hosté snižují při svém podání.

3:0
Na Berdychovo bezchybné podání nedokázali Francouzi reagovat a jejich ztráta už je dost markantní!

2:0
Gasquet s Lllodrou vedli v tomto gamu už 40:0, jenže Štěpánek s Berdychem se nevzdali. Přesnými údery vybojovali výhodu, kterou "zrušil" Gasquet. Ale nakonec to našemu soupeři nebylo nic platné, Češi vedou ve čtvrtém setu už 2:0.

1:0 Domácí vedou i na začátku třetí sady, když ubránili podání Štěpánka. Závěrečnou výměnu si vzal na starosti přesný Berdych.

6:4 Češi získávají třetí set!
Uspěli s taktikou "všechno na Gasqueta", který nezvádl ani už takřka vyhrané míčky a daroval tak domácím třetí sadu. Čtvrtou začne podáním Štěpánek.

5:4
Berdych převzal vůdcovské žezlo v české dvojici a vítěznými údery i závěrečným esem při svém podání posílá domácí v závěru třetího setu opět do vedení.

4:4
Hned první výměna při Gasquetově podání byla velice dramatická - Berdych poslal míč do autu, ale naštěstí za pomoci teče rakety protihráče. Češi ještě vedli 30:15, pak ale Gasquet napravil dvojchybu třemi prudkými podáními a opět vyrovnal stav.

4:3
Při Štěpánkově podání byli Francouzi ve vedení 30:15 a Llodra měl ideální šanci na zisk dvou brejkbolů, místo do Berdycha ale poslal míček do sítě a zavelel tak paradoxně k obratu v gamu.

3:3
Bohužel pro naše barvy hosté kontrují stejnou mincí - tedy čistou hrou při vlastním podání a je opět vyrovnáno.

3:2
Po úpadku hry domácího páru teď diváci v ČEZ Aréně sledovali jiskřičku naděje na zlepšení. Při Berdychově podání nedovolili Češi soupeři uhrát ani jeden míček.

2:2
Obě dvojice zatím ve třetím a možná klíčovém setu drží své podání. Tentokrát nezaváhali ani Francouzové a stav je srovnaný.

2:1
Štěpánek vybojoval za pomoci parťáka Berdycha svůj servis. Češi ale museli válčit až v "nastavení" gamu, který při výhodě pro domácí ukončil Llodra bombou mimo kurt.

1:1
Ani Francouzi nezaváhali a srovnávají stav po vcelku suverénním průběhu gamu.

1:0
Češi po excelentním úvodu musejí daleko víc makat na každý míček. Sice ne bez zaklopýtnutí, ale přesto získávají při podání Berdycha první game třetího setu.

1:6 Za necelou hodinu je stav čtyřhry v ostravské ČEZ Aréně mezi domácím Českem a Francií 1:1.
Třetí sadu načne svým podáním Tomáš Berdych.

1:5
O osudu druhého setu je zřejmě rozhodnuto. Při Štěpánkově podání sice dokázali Češi vyrovnat z 0:30 na 30:30, pak se ale potvrdilo, že se Štěpánkovi při hře v poli přestalo dařit. Vzápětí jej navíc Berdych napodobil volejem do sítě a bylo po nadějích.

1:4
Především Berdych bojoval při Llodrově podání jako lev, jeho return do sítě ale game definitivně ukončil se smutným koncem pro domácí pár.

1:3
Češi přicházejí o své podání a v druhém setu jsou o krok pozadu. Jejich soupeř se nebezpečně rozehrál a v posledních minutách tahá za delší konec provazu.

1:2
Gasquet získává své podání čistou hrou a dává tak definitivně zapomenout na svůj první prohraný servis.

1:1
První dva míčky druhého gamu byly jako přes kopírák. Oba totiž skončily úspěšným útokem středem kurtu a stav byl vyrovnaný. Pak přišel Štěpánkův nekompromisní "hřebík" a Llodrův úder mimo kurt. Francouz nevtěsnal svou myšlenku na kurt ani napodruhé a Češi v úvodu druhé sady srovnali.

0:1
Francouzi vydřeli Llodrovo podání. Nejprve šli do vedení 40:15, pak jim ale začalo téct do bot. Spasila je až dnes poměrně výjimečná nevynucená chyba českého páru.

6:3 První set je kořistí Berdycha se Štěpánkem za pouhých 27 minut!
Štěpánek se na rozdíl od Berdycha může spolehnout na své první podání, exceluje navíc i v poli. Parťák Berdych mu zdatně sekunduje, oba těží z minima chyb.

5:3
Gasquet tentokrát udržel své podání přesto, že hosté začali zbytečnou nevynucenou chybou. Na podání jde Radek Štěpánek, který pro Česko může získat první sadu.

5:2
Berdychovi se sice při servisu nedařilo první podání, bohatě to ale nahradil hrou v poli. Nejprve si poradil se smečí ze záklonu a game ukončil úspěšným prohozem těsněm kolem Llodrova těla.

4:2
Po boji v bitvě vedené stylem podání - volej získává Llodra své podání a drží tak naděje Francouzů na zvrat v prvním setu.

4:1
Čeští tenisté hrají naprosto soustředěně a nechybují. Štěpánkovo smrtonosné podání zachránilo i slabší chvliku Berdycha, jenž svou pomalou reakcí na síti dal Francouzům možnost nadechnou se. Ti ji ale nevyužili.

3:1
Štěpánek povedeným lobem nachytal na hruškách Llodru, což zřejmě vystrašilo Gasqueta, který ztratil své podání.

2:1
Berdychův skvělý pohyb na síti přináší další čistou hru, tentokrát v podání českého týmu.

1:1 Lllodra je na podání a Češi mají problémy. Čistá hry i pro Francii.

1:0
Skvělý úvod. Berdych se Štěpánkem nedovolili soupeři vůbec nic a ujímají se vedení po čisté hře.

0:0
Češi vyhráli los a budou podávat. Zápas začíná.

0:0
Aktéři dnešního zápasu se už rozehrávají.

Po pátečních zápasech je stav vyrovnaný 1:1. Tomáš Berdych  porazil ve čtyřech setech Gillese Simona, Radek Štěpánek jasně podlehl Jo-Wilfriedu Tsongovi.

Vítěz dnešního utkání dosáhne důležitého druhého vítězství a do zítřejších zápasů půjde s tím, že mu stačí vyhrát už jen jedno utkání.

Nehrající kapitán Navrátil vsadil na Berdycha se Štěpánkem

Zatímco Francie do čtyřhry vyšle původně nominované hráče, deblového specialistu Mickaëla Llodru a Richarda Gasqueta, kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil při čtvrtečním losu nahlásil Lukáše Dlouhého s Janem Hernychem, na které se nakonec nedostane.

Podle očekávání totiž Navrátil využil možnost nejpozději hodinu před zápasem složení sestavy změnit. Logicky vsadil na své nejlepší tenisty Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka.

Když spolu tito dva hrají ve čtyřhře, většinou jsou úspěšní. Jak si povedou dnes?