Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

prohrál 0:2 na sety

Sledovali jsme ON-LINE: Berdych na Turnaji mistrů končí, nestačil na Djokoviče

Tomáš Berdych
Zdroj: isifa.com
Témata:

Srb Novak Djokovič porazil na tenisovém Turnaji mistrů Tomáše Berdycha 2:0 na sety a postoupil do semifinále. Naopak český zástupce na turnaji končí. Duel jsme sledovali na TN.cz v online reportáži.

6:7 Neuvěřitelný obrat Djokoviče ve zkrácené hře. Srbský tenista prohrával už 1:5, ale i přesto v tie-breaku vyhrál. Berdych i přes výborný výkon ve druhém setu na Turnaji mistrů končí.
 

6:6 Dvanáctý gem ukončil Djokovič parádním esem, uvidíme tie-break. Pokud Berdych zkrácenou hru nezvládne, tak na letošním Turnaji mistrů končí.
 

6:5 Berdych nic nevzdává a připisuje si čistou hru. V závěru druhého setu vede 6:5.

 

5:5 Berdych zahájil při Djokovičově servisu vedením 15:0 a zahrál několik výborných forhendů. Djokovič se ale díky skvělému podání rychle obrátil na 40:15 a hru dotáhl do vítězného konce. Opět je vyrovnáno.

 

5:4  Berdych začal výborným servisem. Výměna byla hodně vyrovnaná, nejdřív Djokovič přinutil Berdycha k chybě, pak sám zkazil servis. Devátý game ale patří Berdychovi, český tenista vede 5:4.

 

4:4 Djokovič se nedal. Hru  začal esem, vzápětí vedl 40:0 a zakončil agresivně. Čistá hra. Je srovnáno.

 

4:3 Berdych se rozjíždí. Agresivní a útočná hra Berdycha slavila úspěch. Djokovič létal po kurtu ze strany na stranu a český hráč pak celý gam zakončil přímým bodem ze servisu.
 

3:3 Djokovič srovnává čistou hrou. Nejrychlejší gem dosavadního průběhu. Srbské světové jedničce stačila minuta a 39 vteřin.
 

3:2 Berdych s obtížemi udržel svůj servis. Na Berdychovo eso odpověděl Djokovič precizním kraťasem. V další výměně Berdych opět na Srba tlačil a donutil ho k chybě. Pak byl ale v nádherné přestřelce tím smutnějším a bylo to 30:30. Nádherné tenisové okamžiky ale byly k vidění i nadále, bohužel páska stála proti českému hráči a Djokovič měl brejkbol. Ale Berdych jej svým druhým esem v utkání odvrátil a následně celý gam získal.
 

2:2 BREJK: Berdych se vrací do hry a bere si ztracené podání zpět. Djokovič teď nepůsobil zcela jistě a po dvou chybách nabídl Berdychovi vedení 30:0. Sice snížil, ale v další výměně doslova Srba rozebral na šroubky a vybojoval dva brejkboly. A hned první proměnil, když Djokoviče „vytloukl“ a síti.
 

1:2 BREJK: Djokovič bere Berdychovi podání. Bohužel scénář z prvního setu se opakuje i nadále. Djokovič vybojoval dva brejkboly, a i když první český hráč odvrátil, při druhém skvěle podal, ale následně nedostal křižný forhend do kurtu.
 

1:1 Djokovič je ve formě. Srb čistou hrou srovnává krok. Zatím naprosto totožný průběh hry jako v prvním setu.
 

1:0 Berdych stejně jako v úvodním setu získal první gam. Vedl 40:15 a pak přímým bodem uzavřel celou hru.
 

Začíná druhý set! Pokud chce český tenista pomýšlet na postup do semifinále Turnaje mistrů, musí tuto sadu zvládnout. Jinak balí kufry. Na servisu Berdych.
 

2:6 Djokovič si suverénně došel pro zisk prvního setu. Srb nepřipustil žádné pochyby o tom, kdo vyhraje úvodní set. Rychle vedl 40:0 a měl tři setboly. První kvůli chybě na forhendu nevyužil, ale při druhém zatlačil Berdycha do defenzivy a ten vyhodil míč do autu.
 

2:5 Berdych snižuje. Po pěti prohraných gamech v řadě se český hráč vzchopil, Djokovič udělal několik chyb a Berdych si připsal druhý gam.
 

1:5 Djokovič na podání opět drží jako skála. Potvrdil i druhý brejk a má nakročeno k zisku prvního setu. Za stavu 40:30 předvedl Srb rychlé nohy, doběhl kraťas a pohodlně zakončil do odkryté části kurtu.
 

1:4 BREJK: Djokovič opět bere Berdychovi podání. Srbský tenista opět prokázal, proč je světovou jedničkou. Vedl 30:0, Berdych ale srovnal. Jenže Srb pak v nádherné výměně přetlačil Berdycha, vybojoval brejkbol a ten díky následné chybě Berdych proměnil.
 

1:3 Djokovič potvrdil brejk. Srb s drobnými obtížemi uhájil vlastní podání. Berdych se sice dostal k brejkbolu, ale nevyužil jej a Djokovič si pak gem pohlídal.
 

1:2 BREJK: Djokovič prolamuje berdychovi servis. Berdych teď nedokázal držet s Djokovičem krok v dlouhých výměnách a Srb ho trpělivou hrou donutil ke dvěma chybám. Berdych poslal dva míčky do sítě a Djokovič vedl 30:0. V další výměně měl Berdych Djokoviče na lopatě, ale Srb předvedl fantastický křižný forhend a měl tři brejkboly. Ale český hráč je dokázal odvrátit. Nicméně pak nabídl Srbovi čtvrtý brejk a tím už světová jednička nepohrdla.
 

1:1 Djokovič se nenechal zahanbit a čistou hrou srovnává krok. Gam zakončil esem.
 

1:0 Berdych na servisu začíná skvěle. Sebevědomě, rychle vedl 40:0, pak sice Srb trefil parádní bekhend po lajně, ale v další výměně si Berdych došel na síť pro vítězný volej.
 

15:29 Utkání právě začalo, na servisu Tomáš Berdych.
 

15:27 Jedná se o vzájemný duel s pořadovým číslem 12. A Berdych zatím Srba porazil jen jednou v roce 2010.
 

15:25 Oba tenisté už jsou na kurtu a rozehrávají se.
 

Na Turnaji mistrů se budou hrát poslední zápasy ve skupině A a Tomáše Berdycha čeká hodně těžká práce. Pokud chce postoupit do semifinále, měl by porazit světovou jedničku Novaka Djokoviče. Více o postupové matematice čtěte ZDE.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 15:50 17:30

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   19:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   01:35

   Ligue 1 Highlights (37)

Celý Program