ODVRÁTIL DVA MEČBOLY! Štěpánek po dramatu porazil Baghdatise

Český tenista Radek Štěpánek vyhrál v prvním kole turnaje v Monte Carlu nad kyperským soupeřem Marcosem Baghdatisem ve třech setech 3:6, 6:1 a 7:6 a postoupil do dalších bojů, jeho dalším soupeřem bude Brit Andy Murray.

Český tenista dokázal zareagovat na nepříznivý vývoj utkání a po prohrané první sadě srovnal duel na stav 1:1 díky vítězství 6:1 ve druhém setu.

Závěrečné dějství už přineslo vyrovnaný tenis a každý z hráčů dokázal jednou prolomit soupeřův servis. Set dospěl do tiebreaku, kde Baghdatis rychle nabral vedení 3:0. Štěpánek ale dokázal skóre srovnat, odvrátil dva mečboly a nakonec po dvou hodinách a 33 minutách vyhrát tiebreak 9:7 a celý zápas 2:1 na sety. Ve druhém kole čeká Radka Štěpánka Brit Andy Murray.

Baghdatis, který je ve světovém žebříču o 56 míst výše než český tenista, se s turnajem loučí. Po čtyřech vzájemných zápasech má Štěpánek s Baghdatisem vyrovnané skóre 2:2.

Monte Carlo Rolex Masters (Monako), turnaj mužů série Masters, antuka (2 227 500 eur)

Dvouhra - 1. kolo: ŠTĚPÁNEK (ČR) - Baghdatis (Kypr) 3:6, 6:1, 7:6(7), Almagro (9-Šp.) - Granollers (Šp.) 6:3, 6:3, Mayer (Něm.) - Južnyj (10-Rus.) 6:3, 2:6, 6:3, Troicki (11-Srb.) - Lisnard (Fr.) 7:6(4), 6:1, Gasquet (13-Fr.) - Istomin (Uzb.) 5:7, 6:3, 6:4, Gimeno Traver (Šp.) - Giraldo (Kol.) 7:6(4), 7:5, Rochus (Bel.) - Chela (Arg.) 6:4, 5:7, 7:5, Robredo (Šp.) - Dodig (Chorv.) 6:4, 6:2, Gil (Portug.) - Stachovskij (Ukr.) 6:1, 6:3.